معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی؛

ارتباط با صنعت باید زمینه تعامل بین دانشگاه و صنعت را برقرار کند

1403/04/17 - 14:32 - کد خبر: 116137 نسخه چاپی

نصر: معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت: خلا بزرگی بین صنعت و دانشگاه وجود دارد، متاسفانه ارتباط صنعت با دانشگاه محدود به پژوهش گردیده و با توجه به اینکه پژوهش همیشه هزینه بر است، دستگاه های دولتی به دانشگاه نزدیک نمی شوند.

به گزارش نصر، امیر تقی زاده در جلسه هماهنگی با عوامل اجرایی رویداد تخصصی «یول تاپ ۲» ، اظهار کرد: باید از ظرفیت های انجمن های علمی برای پیشرفت در کارهای علمی- تحقیقاتی برای پر کردن خلاء موجود بین صنعت و دانشگاه استفاده شود. وی بیان کرد: با مدیریت صحیح، باید مسیرهایی را انتخاب کنیم که فرصت های مناسبی برای اشتغال جوانان در جامعه ایجاد شود. تقی زاده خاطرنشان کرد: جوانان خوش فکر، توانمند و کاربلد مهم‌ترین سرمایه های کشور هستند که جامعه امروز نیازمند بکارگیری توانمندی های آنان برای رسیدن به توسعه پایدار و پیشرفت کشور است.
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی متذکر شد: فعالیت های مرکز رشد و نوآوری را فقط مقید به دانشگاه های تبریز نکرده و از ظرفیت های دانشگاه های شهرستان ها نیز استفاده نمایید. 
در پایان عوامل اجرایی این رویداد تخصصی نیز نقطه نظرات و پیشنهادات خود را برای برگزاری هر چه بهتر این برنامه ارائه کردند و همچنین معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی از محل برگزاری این رویداد نیز بازدید کرد. گفتنی است، رویداد هدایت تخصصی و توانمندسازی با هدف اشتغال جوانان (یول تاپ ۲) ، همراه با راهبری خبرگان صنعتی استانی و بازدیدهای میدانی از صنایع کشور از ۱۸ الی ۲۱ تیرماه در دانشگاه تبریز برگزار می شود.
انتهای پیام/
ارتباط با صنعت باید زمینه تعامل بین دانشگاه و صنعت را برقرار کند خبرگزاری برنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار