معاون فرهنگی سازمان تبلیعات اسلامی؛

مراسم‌ های عزاداری محرم ایران از شنبه شب آغاز می شود

1403/04/15 - 14:43 - کد خبر: 115990 نسخه چاپی

نصر: حجت الاسلام عزت زمانی معاون فرهنگی سازمان تبلیعات اسلامی گفت: ان شاءالله از شام شنبه شانزدهم تیرماه مراسم عزاداری محرم امسال برگزار می شود.

به گزارش نصر، حجت الاسلام عزت زمانی معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه که طبق تقویم ایران، روز یکشنبه اول محرم ۱۴۴۶ خواهد بود گفت: ان شاءالله هیئات در شام شنبه اولین مراسم عزاداری محرم امسال را برگزار می‌کنند.بنابراین در ایران روز یکشنبه اول محرم است.
وی ادامه داد: بر همین اساس سیاه پوشی و سنت‌های خاص آماده سازی مجالس از بعد از مراسم جشن و شادی غدیر و مباهله در سراسر کشور انجام شده و در حال انجام است تا هیئات بتوانند به نحو احسن از مردم عزادار پذیرایی کنند.
عزت زمانی افزود: موضوع مقاومت و پیشرفت حول محور آیات برجسته ای که حضرت اباعبدالله علیه السلام، در طول دوران قیام بیان فرموده اند، به عنوان محتوای هیئات، در عزاداری امسال مورد توجه ویژه است.
وی گفت: برپایی نمایشگاه، توجه ویژه به هیئات نوجوانان و بانوان، تلاوت تدبری آیات در آغاز برنامه هیئات عمومی و شاخص کشور، از جمله برنامه‌های ویژه امسال خواهد بود.درخواست ما از همه هیئت‌ها این است که، به تلاوت و تدبر در آیات قرآن توجه ویژه شود.
انتهای پیام/
مراسم‌ های عزاداری محرم ایران از شنبه شب آغاز می شود خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار