رسانه اماراتی:

سیاست‌ های کلی جمهوری اسلامی ایران تغییر نمی‌کند

1403/04/15 - 11:44 - کد خبر: 115969 نسخه چاپی

نصر: یک رسانه اماراتی بر ثابت بودن سیاست‌های کلی جمهوری اسلامی ایران بدون در نظر گرفتن پیروزی هر کدام از نامزدها در انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد.

به گزارش نصر، پایگاه اماراتی الشرق در گزارشی در خصوص انتخابات ایران نوشت: از نخستین ساعات صبح امروز شهروندان ایرانی برای انداختن آرا خود به پای صندوق‌های رأی رفتند.
در ادامه این گزارش آمده است: مسعود پزشکیان نماینده مجلس شورای اسلامی و سعید جلیلی مذاکره کننده سابق ایران در پرونده هسته‌ای در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ایران با یکدیگر رقابت می‌کنند. بیش از ۶۱ میلیون ایرانی برای رأی دادن در این دور از انتخابات واجد شرایط هستند که ۱۸ میلیون از آنها بین ۱۸ تا ۳۰ سال سن دارند.
در این گزارش تاکید شده است: هر ۲ نامزد انتخابات ایران وعده داده‌اند که اوضاع اقتصادی کشور را در سایه تحریم‌های اعمال شده بهبود بخشند. در دور نخست انتخابات هیچکدام از نامزدها نتوانستند بیش از نیمی از آرا را به دست آورند.
در ادامه این گزارش تصریح شده است: انتخابات ایران در حالی برگزار می‌شود که شاهد تنش‌های منطقه‌ای به ویژه جنگ علیه نوار غزه طی ۹ ماه گذشته هستیم. پیش بینی می‌شود رئیس جمهور ایران از هر جناحی که باشد و انتخاب شود سیاست‌های کلی این کشور را در زمینه پرونده هسته‌ای و یا حمایت از جریان‌های مقاومت در منطقه پیگیری کند.
الشرق اضافه کرد: رهبر ایران بر سیاست‌های کلی نظام و چارچوب‌های اصلی این کشور نظارت دارد.
انتهای پیام/
سیاست‌ های کلی جمهوری اسلامی ایران تغییر نمی‌کند خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار