رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش؛

معلمان مدارس غیردولتی تحت پوشش تکمیلی درمان قرار می‌گیرند

1403/04/13 - 11:40 - کد خبر: 115850 نسخه چاپی

نصر: رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش از تفاهم‌نامه برای تحت پوشش قرار گرفتن بیمه‌ تکمیلی درمان حدود ۳۰۰ هزار نفر از معلمان مدارس غیردولتی خبر داد.

به گزارش نصر، احمد محمودزاده موضوع آموزش و پرورش و تربیت نیروی انسانی را عامل پیشرفت، توسعه، تعالی و تمدن‌سازی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و از دانش‌آموزان به عنوان آینده‌سازان کشور یاد کرد و گفت: معلمان نقش کلیدی و مهم تربیتی و آموزشی دانش‌آموزان را در کلاس‌های درس برعهده دارند.
وی با بیان اینکه بخشی از جریان تربیت و آموزش در مجموعه تعلیم و تربیت کشور از سوی مدارس غیردولتی در حال انجام است، افزود: حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار جمعیت دانش‌آموزی و نزدیک به یک میلیون و 500 هزار فراگیر در مجموعه ۱۸ هزار مدرسه و ۲۰ هزار آموزشگاه حضور دارند که کار تربیت و آموزش آن‌ها در حال انجام است.
محمودزاده ادامه داد: ۲۱۰ هزار معلم به صورت نیروهای شاغل آزاد و ۹۰ هزار نیروی بازنشسته در این مجموعه در حال فعالیت هستند که بیمه تکمیلی و ساعات کاری آن‌ها سال‌ها رها شده بود و در همین راستا تلاش و رایزنی هایی انجام شد تا برنامه‌ مشخص و مدونی جهت فعالیت‌های آنها تدوین شود.
رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش به بیمه تکمیلی معلمان مدارس غیردولتی اشاره و بر لزوم پشتیبانی بیمه درمان آنان از سوی بیمه دانا و استمرار آن برای سال‌های آینده تأکید کرد و گفت: برای نخستین بار است که معلمان مدارس غیردولتی تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار می گیرند و این اقدام، حرکت مهمی برای رفاه فرهنگیان و معلمان مدارس غیردولتی محسوب می شود.
به گفته وی؛ در واقع برای مدارس و مراکز غیردولتی قراردادی مشابه با قرارداد وزارت آموزش و پرورش به ویژه در بحث درمان، عمر، حوادث و بیمه ابنیه و ساختمان‌های اداری و آموزشی و همچنین بیمه‌های شخصیِ متعلق به معلمان تحت پوشش (به صورت اقساطی) تنظیم و ارائه خواهد شد.
در ادامه، رضا جعفری مدیرعامل و نایب‌رئیس هیات ‌مدیره بیمه دانا در نشست مشترک ضمن ارائه گزارشی از تجارب و سوابقی خدمتی این شرکت به جامعه فرهنگیان و کارکنان وزارت آموزش و پرورش طی دو سال گذشته، به چگونگی اجرای تعهدات آن پرداخت و بر استمرار خدمات شایسته و مطلوب به جامعه فرهنگیان و معلمان تأکید کرد.
وی اظهار امیدواری کرد که بیمه دانا در دوره جدید قرارداد نیز بتواند در بخش درمان بهترین و شایسته‌ترین خدمت‌رسانی را به معلمان ارائه دهد تا این قشر فرهیخته با آسایش خاطر و بدون دغدغه‌ نسبت به هزینه‌های پوشش درمانی‌ِ خود در کلاس درس حاضر شوند و آن وظیفه و تکلیف مهم خود که همانا تعلیم و تربیت نسل آینده فرزندان ما است را به خوبی به منصه ظهور برسانند.
همچنین در این نشست، اکبر حلیمی زمهریر مدیرعامل صندوق حمایت از مدارس غیردولتی نیز بر استمرار همکاری‌ها و گسترش روابط طرفین به منظور بهره‌مندیِ فرهنگیان از خدمات شایسته و مطلوب بیمه دانا تأکید کرد و لزوم اطلاع‌رسانی به فرهنگیان سراسر کشور به منظور تسریع در روند ثبت‌نام آنها را یادآور شد.
انتهای پیام/
معلمان مدارس غیردولتی تحت پوشش تکمیلی درمان قرار می‌گیرند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار