محمدجواد ظریف

نگران آینده ایران هستم/ با حمایت مجری، مناظره دو به یک شد

1403/04/12 - 16:59 - کد خبر: 115820 نسخه چاپی

نصر: وزیر سابق امور خارجه گفت: باید راجع به آینده تصمیم بگیریم، ما با یک انتخاب خیلی واقعی روبرو هستیم و می توانیم کشور را در دو جهت متفاوت به پیش ببریم.

به گزارش نصر، محمدجواد ظریف، وزیر سابق امور خارجه که این روزها در ستاد مسعود پزشکیان، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری فعال است، در خصوص ارزیابی مناظره دیشب میان مسعود پزشکیان و سعید جلیلی به خبرنگار اقتصاد آنلاین گفت: مناظره دو به یک بوده، به طوری که مجری مناظره و آقای جلیلی یک طرف و آقای پزشکیان به تنهایی در طرف دیگر بودند.
وی افزود: نسل جوان و ۶۰ درصدی که در انتخابات شرکت نکردند الان در برابر یک سوال واقعی راجع به آینده قرار گرفته‌اند. ۶۰ درصد از مردم در دور اول انتخابات شرکت نکردند و نظرشان را درباره گذشته گفتند، الان می‌توانند تصمیم بگیرند که با شرکت کردن در انتخابات، برای آینده تغییر ایجاد کنند و یا این که گذشته ادامه پیدا کند و شرایط نامناسب‌تر هم شود.
ظریف گفت: گروهی با رای مردم مخالف هستند که شامل گروهی در داخل کشور و گروهی در خارج از ایران می‌شود که دیدید با هموطنان خود که برای رای دادن مراجعه کرده بودند، انواع توهین‌ها را کردند و معلوم نیست آزادی بیانی که مدعی آن هستند کجاست.
وزیر سابق امور خارجه افزود: بنابراین کسانی که نمی‌خواهند رای بدهند، توجه داشته باشند که گروهی این طرف و گروه دیگری آن طرف، چه رفتاری دارند و با مردم توهین آمیز رفتار می‌کنند.
ظریف ادامه داد: باید راجع به آینده تصمیم بگیریم، ما با یک انتخاب خیلی واقعی روبرو هستیم و می توانیم کشور را در دو جهت متفاوت به پیش ببریم.
وی در پاسخ به این سوال که حضور و حمایت شما از آقای پزشکیان فراتر از انتظار بود، علت حضور پررنگ و پرشور شما چه بوده، گفت: من نگران آینده ایران هستم، می‌دانم که به چه سمتی می‌توانیم برویم و می‌دانم که آقای پزشکیان ما را به کجا می تواند ببرد. هیچ توقع و چشم‌داشتی ندارم و فکر هم می‌کنم که بیش از مشورت، کاری نتوانم انجام دهم، اما معتقد هستم که هر کسی که نگران ایران است و آبرویی دارد الان باید وسط بیاید؛ ممکن است بعد از شنبه همه این‌ها کاملا بی ارزش شود.
ظریف اظهار داشت: به نمایشگاه الکامپ رفته بودم، بچه های فعال در اکوسیستم فضای مجازی می‌گفتند ما اگر نمی‌خواهیم که مجبور شویم مهاجرت کنیم باید روز جمعه مشارکت کنیم، به نظرم حرف خیلی قشنگی زدند.
وزیر اسبق امور خارجه در واکنش به این موضوع که گفته می شود در صورت پیروزی آقای پزشکیان، شما به عنوان رئیس تیم مذاکره کننده فعالیت خواهید کرد، گفت: اصلا چنین قراری ندارم، جوان‌ترهایی هستند که از من هم بهتر می‌توانند این کار را انجام دهند، اما من به عنوان مشاور و کمک‌کننده در خدمت آقای دکتر پزشکیان خواهم بود.
انتهای پیام/
نگران آینده ایران هستم/ با حمایت مجری، مناظره دو به یک شد نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار