نماینده مجلس خبرگان رهبری:

دستگیری از نیازمندان در اسلام توصیه شده است

1403/04/12 - 12:44 - کد خبر: 115792 نسخه چاپی

نصر: نماینده مجلس خبرگان رهبری، دین اسلام را دین نوعدوستی و محبت برشمرد و گفت: نوع دوستی و محبت به همدیگر در بطن دین است و مسلمانان باید نیاز همدیگر را برطرف کنند و به کمک هم بشتابند.

به گزارش نصر، حجت الاسلام جواد حاجی‌زاده در همایش خیرین سلامت ارسباران و تجلیل از خیرین در شهرستان اهر اظهار کرد: دستگیری از نیازمندان در اسلام بسیار توصیه شده و در این راستا خیرین راه و روش امام علی(ع) و زندگی ائمه را باید سرمشق خدمت قرار دهند.
وی افزود: کمک‌های خیرخواهانه خیرین در شهرستان اهر در همه بخش‌ها بسیار قابل توجه است و این امر باعث حل بسیاری از دغدغه‌ها و مشکلات همشهریان شده است.  
وی همچنین به گرامیداشت روز خانواده و روز مباهله اشاره کرد و گفت: این روزهای مبارک و فرخنده‌ای برای مردم ایران است و باید قدر این روزها را بدانیم و در راستای تحکیم و نجات کانون گرم خانواده زندگی و سیره انبیا و ائمه اطهار را پیشرو قرار دهیم. 
امام جمعه اهر در ادامه بر ضرورت ورود خیرین برای پیشرفت و توسعه زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی شهرستان اهر تاکید کرد و افزود: پزشکان به جامعه، حیات و جان می‌بخشند و موسسات خیریه نیز به عنوان کمک‌رسان در پیشرفت و توسعه بخش بهداشت و درمان عمل می‌کنند. 
وی همچنین ضمن تقدیر از تلاش‌ها و از جان‌گذشتگی پزشکان، پرستاران و کادر درمان در زمان کرونا بیان کرد: امیدواریم با تلاش‌های کادر درمانی و کمک خیرین بتوانیم در توسعه و پیشرفت حوزه بهداشتی، درمانی و بیمارستان باقرالعلوم اهر نیز گام‌های اساسی برداریم. 
وی در ادامه با اشاره به برگزاری شکوهمند انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در اهر گفت: جمعه گذشته مردم ایران و شهرستان اهر از یک آزمون بزرگ با پیروزی عبور کردند و این جای تقدیر و تشکر دارد. 
حاجی‌زاده حضور چشمگیر مردم پای صندوق‌های رای را مشت محکمی به دهن یاوه‌گویی‌ها و توطئه‌های دشمنان برشمرد و اذعان کرد: ان‌شاءالله جمعه آینده نیز شاهد حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رای باشیم و فردی که ادامه دهنده دولت رئیسی و رفع‌کننده نیاز و مشکلات مردم جامعه باشد را انتخاب کنیم. 
وی با اشاره به دستاوردها و پیشرفت‌های بزرگ ایران در طول عمر پربرکت انقلاب مطرح کرد: خوشبختانه ایران در حوزه بهداشت و درمان نیز پیشرفت‌های قابل قبولی دارد و باید قدر این انقلاب را بدانیم.
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در این مراسم امنیت و سلامت جامعه را بسیار مهم برشمرد و گفت: توجه به سلامتی جامعه باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد چرا که در حال حاضر پیشرفت‌های موفقی در حوزه پزشکی و سلامت جامعه داشته‌ایم و باید زمینه تجهیز و پیشرفت زیرساخت‌ها در این حوزه فراهم شود. 
علی جنتی در ادامه با اشاره به اینکه بیمارستان باقرالعلوم شهرستان اهر تنها بیمارستان بزرگ منطقه ارسباران و معین سایر بیمارستان‌های منطقه ارسباران است، افزود: با وجود اینکه بیمارستان باقرالعلوم باید تاکنون به ۳۰۰ تخت ارتقاء می‌یافت ولی در این خصوص اقدامی انجام نیافته و امیدواریم این توسعه با حمایت دولت و کمک خیرین به زودی عملیاتی شود. 
وی همچنین استفاده از ظرفیت‌های خیرین منطقه را برای تجهیز زیرساخت‌ها و توسعه بیمارستان باقرالعلوم اهر بسیار مهم برشمرد.
وی در ادامه از خیرین سلامت خواست برای پیشرفت و توسعه حوزه سلامت و درمان شهرستان اهر بیشتر کمک کنند تا توسعه زیرساخت‌های درمانی اهر را به حدی برسانیم که جوابگوی سلامت و درمان مردم این شهرستان و منطقه ارسباران فراهم شود. 
رئیس بیمارستان باقرالعلوم اهر نیز در این مراسم با قدردانی از حمایت‌های خیرین در تهیه تجهیزات و توسعه بیمارستان باقرالعلوم علوم اهر گفت: کمک چند میلیارد ریالی خیرین برای تامین تجهیزات و پیشرفت این بیمارستان در دوران کرونا و بعد از آن حائز اهمیت است.
سینا پیرزه با اشاره به اینکه بیمارستان باقرالعلوم اهر بیمارستان معین منطقه برای پذیرش بیماران شهرهای کلیبر، هوراند، هریس و سایر شهرستان‌های استان و استان‌های همجوار است، افزود: از نیازهای مهم این بیمارستان در کنار بودجه دولتی، کمک‌های خیرین برای تجهیز و توسعه است.
وی از افزایش ظرفیت تخت‌های بیمارستان باقرالعلوم اهر به ۳۰۰ تخت خبر داد و گفت: از برنامه‌های آتی مدیریت این بیمارستان و دانشگاه علوم پزشکی افزایش تخت‌های بیمارستان باقرالعلوم است که امیدوارم به زودی این امر با حمایت دولت و کمک خیرین عملی شود. 
انتهای پیام/
دستگیری از نیازمندان در اسلام توصیه شده است خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار