مدیرکل مدیریت بحران استان خبر داد:

احتمال طغیان رودخانه‌ها و خسارت به محصولات کشاورزی در آذربایجان شرقی

1403/04/12 - 11:06 - کد خبر: 115782 نسخه چاپی

نصر، مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان شرقی از صدور هشدار نارنجی هواشناسی در استان خبر داد و گفت: سامانه بارشی از بعداز ظهر روز گذشته وارد استان شده و احتمال طغیان رودخانه‌ها و خسارت به محصولات کشاورزی وجود دارد.

به گزارش نصر، مجید فرشی روز سه شنبه در گفت‌وگویی، اظهار کرد: بر اساس نقشه‌های هواشناسی، سامانه بارشی از بعدازظهر دوشنبه وارد استان شده و کل نواحی استان به خصوص نواحی شمالی را تحت تاثیر قرار داده است.
وی افزود: این سامانه بارشی، رگبار باران و رعدوبرق و در نواحی مستعد بارش تگرگ به همراه ورزش باد گاهی شدید را به همراه دارد.
وی با بیان این‌که این سامانه بارشی شب چهارشنبه از استان خارج خواهد شد، افزود: آبگرفتگی معابر عمومی، جاری شدن روان‌آب و طغیان رودخانه‌ها، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها، لغزندگی جاده‌ها، مه گرفتگی و کاهش دید از جمله اثرات ورود سامانه بارشی به استان است و احتمال خسارت در اثر وزش باد و خیزش گردوخاک و به خصوص خسارت به محصولات باغی و زراعی وجود دارد.
فرشی با تاکید بر این‌که کشاورزان استان باید به توصیه‌های جهادکشاورزی توجه کنند، ادامه داد: با توجه به احتمال سقوط سنگ و طغیان رودخانه‌ها، از هم استانی‌ها و گردشگران خواشمندیم از اتراق در حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها اجتناب کرده و به ارتفاعات صعود نکنند.
وی اظهار کرد: رانندگان هنگام تردد در جاده‌های ارتباطی و به خصوص جاده‌های کوهستانی دقت کرده و سفرهای غیرضروری و فعالیت‌های کوهنوردی را لغو کنند.
انتهای پیام/
احتمال طغیان رودخانه‌ها و خسارت به محصولات کشاورزی در آذربایجان شرقی خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار