غنی نژاد، اقتصاددان با اعلام حمایت از پزشکیان:

اقلیتی با تفکر آخرالزمانی و تمدن‌ ستیز می‌ خواهد ایران را تبدیل به آزمایشگاه ماجراجویی‌ های خطرناک کند

1403/04/12 - 10:52 - کد خبر: 115781 نسخه چاپی

نصر: موسی غنی نژاد، اقتصاددان با انتشار ویدیویی در خصوص دور دوم انتخابات ریاست جمهوری، از مسعود پزشکیان حمایت کرد.

به گزارش نصر، غنی نژاد ادامه داد: از طرف دیگر بخش متفاوتی از جریان سیاسی که گرچه هنوز از خواب آشفته توهمات دیرین کاملا بیدار نشده است اما با چشمان نیمه باز احساس خطر کرده و می‌خواهد مانع وارد شدن ایران به صحنه ماجراجویی های ملی و بین الملل شود.
غنی نژاد در این ویدیو گفت: من در دور اول انتخابات رأی ندادم چون هیچ یک از نامزدها خواسته‌‌های اصلی جریان ملی آزادی خواهانه‌ای را که نزدیک به دو سال پیش در ایران شکل گرفته است نمایندگی نمی‌کرد.
جریانی که جوانان و خانم ها پیشران آن بودند و آرمان اصلی اش آزادی و زندگی معمولی بود؛ آزادی از قید دستورهای بی قاعده وقانون صاحبان  قدرت که موجب  ناکارآمدی اقتصادی و فساد گسترده بحران زا شده است.
وی ادامه داد: «نتیجه انتخابات در دور اول نشان داد که غریب ۶۰ درصد واجدان شرایط رای دادن دست رد زدند به سینه نامزدهای تایید شده ریاست جمهوری چرا که هیچ کدام از آنها دغدغه ملی آزادی را نمایندگی نمی‌کرد. اما در دور دوم صورت مسئله تغییر کرده است و کنش سیاسی باید متناسب با آن انجام گیرد.
این بار موضوع عبارت است از انتخاب میان دو جریان سیاسی از یک طرف اقلیتی که با تفکر آخرالزمانی و تمدن ستیز می خواهد ایران را تبدیل به آزمایشگاه ماجراجویی های خطرناک و مهلک با عاقبتی نامعلوم کند.
غنی نژاد ادامه داد: از طرف دیگر بخش متفاوتی از جریان سیاسی که گرچه هنوز از خواب آشفته توهمات دیرین کاملا بیدار نشده است اما با چشمان نیمه باز احساس خطر کرده و می‌خواهد مانع وارد شدن ایران به صحنه ماجراجویی های ملی و بین الملل شود.
وی افزود: اگر در دور اول اکثریت قابل توجه مردم به لیست نامزدها و کلیت آن جواب رد دادند در دور دوم همان‌ها می‌توانند با شرکت در انتخابات این پیام را بدهند که با بازیچه قرار دادن موجودیت ایران مخالفند.
بقای ایران شرط لازم برای پیگیری همه آرمان‌های نیکوست اگر در دور اول رای ندادن کنش سیاسی برحقی بود رای دادن در دور دوم نیز چنین است.
از رای دادن و ندادن نباید تابو ساخت و از تبلیغات سوگیرانه ناظر بر معنی رای دادن نباید هراسید. آنچه مهم است رساندن پیام عقلانیت ملی مردم ایران به صاحبان قدرت است.
انتهای پیام/
اقلیتی با تفکر آخرالزمانی و تمدن‌ ستیز می‌ خواهد ایران را تبدیل به آزمایشگاه ماجراجویی‌ های خطرناک کند خبرگزاری عصرایران

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار