رئیس خانه معدن ایران؛

فقط ۴ درصد از کشور در اختیار فعالیت معدنی است

1403/04/10 - 14:55 - کد خبر: 115678 نسخه چاپی

نصر: رئیس خانه معدن ایران گفت: بر اساس آخرین اطلاعات روز تنها، ۴ درصد از کشور ما در اختیار بخش معدن است که در این بخش ۵۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری صورت گرفته است.

به گزارش نصر، محمدرضا بهرامن امروز (یکشنبه 10 تیر ماه) در مراسم روز ملی صنعت و معدن در سالن سران اجلاس، اظهار داشت: باید همه دست به دست یکدیگر دهیم و به رونق تولید در حوزه‌های مختلف به ویژه بخش معدن و استخراج مواد معدنی کمک کنیم.
وی افزود: کشور ما از نظر زمین شناسی دارای ساختار خاصی و ظرفیت‌های خوبی است که در این باره سازمان زمین شناسی اطلاعات را ارائه کرده است.
رئیس خانه معدن ایران ادامه داد: کشور ایران در کنار امریکا و روسیه دارای شرایط خاص معدنی و ظرفیت‌هاست که باید با همراهی بخش دولتی و خصوصی از آن بهره‌برداری شود.
بهرامن با بیان اینکه عوامل بازدارنده‌ای در حوزه معدن وجود دارد گفت: امروز باید مزیت‌ها شناسایی شود و در برنامه هفتم توسعه رشد ۱۳ درصدی برای معادن تعریف شده است که باید در این زمینه زیرساخت‌ها تامین شود.
رئیس خانه معدن ایران تاکید کرد: ذخایر معدنی در همه کشورها جزو تملک حاکمیتی هستند اگر از این ذخایر استفاده نکنیم خیانت کرده‌ایم.
به گزارش نصر، امروز بسته حمایت از تولید و تجارت خادم الرضا (ع) در راستای تسهیل در تجارت و رفع موانع تولید با حضور وزیر صمت رونمایی می‌شود.
انتهای پیام/
فقط ۴ درصد از کشور در اختیار فعالیت معدنی است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار