رئیس پلیس راه استان خبر داد:

کاهش هشت درصدی فوتی‌های تصادفات رانندگی آذربایجان شرقی

1403/04/10 - 11:20 - کد خبر: 115658 نسخه چاپی

نصر: رئیس پلیس راه آذربایجان شرقی از کاهش هشت درصدی فوتی‌های ناشی از تصادفات رانندگی در جاده‌ های استان در سه ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش نصر، سرهنگ حبیب آبراهه روز یکشنبه در گفت‌وگویی، اظهار کرد: در سه ماهه اول سال جاری تعداد ۱۶۷ نفر در تصادفات جاده‌های مواصلاتی استان کشته شده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ( ۱۸۱ نفر) تعداد ۱۴ نفر کاهش یافته است.
وی افزود: تعداد یک هزار و ۸۰۵ تصادف جرحی در طول این مدت در جاده‌های آذربایجان شرقی اتفاق افتاده که افزایش چهار درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.
وی ادامه داد: اصلاحات هندسی انجام گرفته در جاده‌های آذربایجان شرقی مثل آسفالت ریزی در آزادراه، تعویض و اصلاح در سه راهی خامنه و محور جلفا-مرند، تشدید کنترل‌های پلیسی و رعایت قوانین و مقررات از جمله دلایل کاهش فوتی‌های تصادفات در استان است.
آبراهه گفت: علل عمده تصادف منجر به فوتی در آذربایجان شرقی شامل انحراف به چپ در راه‌های دوطرفه، خستگی و خواب آلودگی و سرعت غیرمجاز بوده و عدم استفاده از کمربند نیز باعث تشدید این شرایط شده است.
وی با اشاره به آغاز موج تعطیلات و سفرهای تابستانی در سراسر کشور و به خصوص آذربایجان شرقی و افزایش تصادفات در روزهای آینده، خاطرنشان کرد: از تمام هموطنان عزیز خواهشمندیم هنگام تردد در جاده‌های آذربایجان شرقی به رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی اهتمام ورزیده و با سرعت مطمئنه تردد کنند.
انتهای پیام/
کاهش هشت درصدی فوتی‌های تصادفات رانندگی آذربایجان شرقی خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار