امام جمعه اردبیل:

منتخب مردم مسیر چاپلوسی و تملق در کشور را برای همیشه ببندد

1403/04/08 - 17:05 - کد خبر: 115565 نسخه چاپی

نصر: امام جمعه اردبیل خطاب به پیروز احتمالی انتخابات ریاست جمهوری توصیه کرد افراد متلمق و چاپلوس را به مجموعه اجرایی کشور راه ندهد تا از این طریق مسیر چاپلوسی، تملق ، تلوّن و رنگ عوض کردن در کشور برای همیشه بسته شود.

به گزارش نصر، آیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اردبیل با تاکید بر اینکه تعیین فرد صالح برای تولیت جامعه از حسنات بزرگ است، اظهار کرد: دین اسلام صحت و سلامتی والیان را در راس حسنات می‌داند و بدون والی صالح و عادل سایر حسنات را نمی‌پذیرد. بنابراین تا فرصت باقی است هموطنان و هم استانی‌های عزیز پای صندوق‌های رای حاضر شوند و دفتر حسنات خود را از این حسنه بزرگ خالی نگذارند.

مناظرات انتخاباتی نقطه قوت دموکراسی جمهوری اسلامی است
امام جمعه اردبیل با اشاره به مناظرات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری گفت: مناظره ریاست جمهوری نقطه قوت دموکراسی جمهوری اسلامی است اما هنوز با مناظره آرمانی فاصله زیادی داریم.
آیت‌الله عاملی ادامه داد: در مناظرات هم وعده‌های غیرعملی داده شد و هم به حد کافی دروغ به زبان‌ها جاری شد ، برای اینکه در ادوار بعدی کسی حق ارتکاب این دو سیئه بزرگ را نداشته باشد لازم است خود مردم مخصوصاً جوان‌ها لُجنه‌ای، انجمنی و بنیادی را تشکیل دهند که کارش پیگیری وعده‌ها و دروغ‌ها باشد تا مرتکب آن توبه نصوح کند که دیگر از راه خلاف رای جمع نکند.
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اگر این کار صورت نگیرد در آینده بیشتر از این آبروی ملت و مملکت به تاراج گذاشته خواهد شد، گفت: هر کس در هر جناحی، باید شان ملت و کشور را نگاه دارد همه دقت کنند که کاندیدایی که وعده‌های غیرعملی داده اگر منتخب شود به نحوی از زیر وعده‌های خود فرار خواهد کرد و ده‌ها بهانه خواهد آورد.
آیت‌الله عاملی افزود: هرکس در انتخابات ریاست جمهوری نامزد شده قطعاً هم چهارچوب نظام را می‌پذیرد و هم بر شرایط حاکم بر کشور از جهت اقتصادی و سیاسی واقف است ، بنابراین هیچ نامزدی حق ندارد بعد از انتخابات بهانه بیاورد که مثلاً نمی‌گذارند یا مقدمات فراهم نیست یا کشور در تحریم است.
وی خاطرنشان کرد: سیستم انتخابات ایران به حدی پیشرفته و حساس است که امکان هرگونه تخلف، تخطی و جابجایی رای در آن امکان ندارد و هرگونه تشکیک در این خصوص ظلم به نظام و خیانت به کشور است.
امام جمعه اردبیل با اشاره به این جمله مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه "رای مردم حق الناس است"، اضافه کرد: بعد از اعلان نتیجه باید همه در برابر قانون تسلیم باشند و اگر کسی اعتراضی دارد باید از مبادی قانونی پیگیری شود.

منتخب مردم مسیر چاپلوسی و تملق در کشور را برای همیشه ببندد
خطیب نماز جمعه اردبیل خطاب به پیروز احتمالی انتخابات ریاست جمهوری گفت: یک عده که احتمال می‌دادند شما منتخب شوید به رقیب شما فحش گفتند فوراً به نفع شما و علیه رقیب شما مقاله نوشته و فحاشی کردند اما نه مجانی بلکه فقط و فقط به خاطر اینکه با این فحاشی از شما پُست بگیرند در حالی که قبل از این حادثه در لاک خود فرو رفته و یا در کنار رقیب شما بودند اینگونه افراد هم برای مدیریت، هم برای شما، هم برای کشور و هم برای ملت موجوداتی بسیار خطرناک هستند.
وی تصریح کرد: اگر ذره‌ای به این ملت، به وجدان خودتان و به انسانیت خودتان احترام دارید ریشه این گونه افراد را بزنید و آنها را به مجموعه اجرایی کشور راه ندهید تا مسیر چاپلوسی، تملق و تلوّن و رنگ عوض کردن برای همیشه بسته شود و من تردید دارم که به سادگی چنین جرات و شهامتی داشته باشید.افراد فوق با مسیر حق و با ملت نامحرم هستند و نباید بر ملت ما مسلط شوند.
امام جمعه اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جنایات صهیونیست‌ها در غزه اظهار کرد: جنایت در غزه به اوج خود رسیده و دل هر انسان را به درد آورده است در نتیجه نفرت از صهیونیسم کل دنیا را فرا گرفته است.
آیت‌الله عاملی گفت: زمانی در ایران فتنه‌ای درست شد ، در آن فتنه یک شعار علیه حکومت ساختند و نه تنها در ایران آن را نشر دادند بلکه به در و دیوار شهرهای اروپا، آمریکا و حتی پارلمان‌های خود نوشتند و حتی به نام آن زن در آمریکا قانون وضع کردند و جاهای خاص را به نام آن زن نام‌گذاری کردند.
وی اضافه کرد: حالا خداوند کاری کرد که شعارهای ایران دانشگاه‌های اروپا و آمریکا یعنی مراکز عقلانیت آنها را تسخیر کرده ، حتی دانشجویان به زبان فارسی مرگ بر اسرائیل می‌گویند! و عکس بزرگ امام خامنه‌ای را در اجتماعات خود برمی‌دارند.

غیرمسلمان‌ها بیشتر از مسلمان‌ها به استغاثه مردم فلسطین لبیک گفتند
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در ماجرای غزه غیرمسلمان‌ها بیشتر از مسلمان‌ها به فریاد استغاثه فلسطینی‌ها لبیک گفتند، ادامه داد: بعضی از کشورهای غیراسلامی فلسطین را به عنوان دولت مستقل به رسمیت شناختند ولی بعضی از دولت‌های اسلامی حاضر نیستند دولت فلسطین را در کنار اسرائیل به رسمیت بشناسند با اینکه کل زمین فلسطین متعلق به فلسطینی‌هاست.

۱۴۹ کشور دولت فلسطین را به رسمیت شناختند
آیت‌الله عاملی همچنین با اشاره به اقدام دولت ارمنستان در به رسمیت شناختن دولت فلسطین و استقبال دولت‌های عربی از این اقدام اظهار کرد: با اقدام ارمنستان از مجموع ۱۹۳ کشور جهان ۱۴۹ کشور فلسطین را به رسمیت شناخته‌اند که از جمله آنها می‌توان به اسپانیا، نروژ، ایرلند و اسلونی اشاره کرد که در جنگ غزه دولت فلسطین را به رسمیت شناختند.
وی با اشاره به موضع گیری‌های اخیر کشورهای گروه هفت در خصوص ایران گفت: اخیراً گروه هفت که بعضی از سیاستمداران داخل کشور به آنها جامعه جهانی می‌گویند (یعنی ۱۸۶ کشور را اصلا به حساب نمی‌آورند) ایران را به تحریم و صدور قطعنامه تهدید کرده است و معلوم نیست پایه این تهدید چیست؟
امام جمعه اردبیل افزود: اگر این اقدام اگر مربوط به فعالیت‌های هسته‌ای است، ایران سال‌های متمادی یک طرفه به برجام عمل کرده است و حتی بدترین ضرر را نیز در این باب به خود زده است و تمام دوربین‌ها را فعال کرده و در را به روی بازرسان آژانس باز کرده و حتی بعضی از دانشمندان هسته‌ای ما توسط همین بازرسان شناسایی و زمینه ترور آنها فراهم شده است.
وی اضافه کرد: بنابراین فعالیت‌های هسته‌ای ایران نمی‌تواند زمینه تهدید آنها باشد اما اگر پایه تهدید آنها خلع سلاح ایران است این را به گور خواهند برد.

آرزوهای گروه هفت را زمانی جان بولتون مطرح کرد اما ناکام ماند
عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: تمام اطراف ایران را پر از زاغه خطرناک‌ترین مهمات کرده‌اند حالا با بی‌حیایی می‌گویند ایران باید موشک‌های بالستیک را کنار بگذارد تا ما با ایران همکاری و مذاکره کنیم عین این جمله را جان بولتون به زبان آورد اما ناکام ماند.
آیت‌الله عاملی ادامه داد: اگر پایه تهدید آنها فعالیت‌های منطقه‌ای ایران است، این را با قاتل ۳۸ هزار کودک ، زن به انسان های بی‌گناه حل کنند و به جای تهدید ایران، لحظه به لحظه اسرائیل را مورد حمایت نظامی و ارسال سلاح قرار ندهند.
وی با اشاره به صادرت ۱۲ میلیارد دلاری تسلیحات نظامی آمریکا به اسرائیل و صادرات ۳۸ میلیارد دلاری اروپا به این رژیم اظهار کرد: اسرائیل با لشگر سلم و تور جنگ نمی‌کند آمریکا و اروپا برای سرکوب یک مجموعه شبه نظامی این قدر سلاح صادر می‌کنند و این ذلت است تا پیروزی.
عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: قاتل اصلی ۳۸ هزار مسلمان در غزه بدون هیچ گونه تردید اروپا و آمریکاست و اسرائیل بدون حمایت آنها حتی یک روز دوام نمی‌آورد و آنها هستند که ‌جنگ را به امید نابودی حماس ادامه داده ، مذاکره را به هم زده و تعداد شهدا را بالا بردند.
خطیب جمعه اردبیل یادآورشد: درد اصلی اروپا و آمریکا این است که چرا ایران در منطقه به کانون قدرت تبدیل شده و مدیریت منطقه را به دست گرفته است.
آیت‌الله عاملی یادآور شد: تمام هدف آنها از تحریم این بود که ایران روز به روز ضعیف و به یک کشور خنثی، بیچاره، عاجز و مستاصل تبدیل شود اما از قضا اسکنجبین صفرا فزود و ایران اسلامی با اقتدار مدیریت منطقه را به دست گرفت ، از این به بعد آنها هر کاری بکنند حریف اقتدار ایران نمی‌شوند.
وی گفت: به گروه هفت باید گفت شما با تحریم به مقصد خود نخواهید رسید ، بهترین راه قبول اقتدار ایران و تعامل با ایران برای ایجاد صلح پایدار در غرب آسیا است.
انتهای پیام/
منتخب مردم مسیر چاپلوسی و تملق در کشور را برای همیشه ببندد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار