امام جمعه موقت تبریز:

حقوق بشر برای آمریکا یک ابزار است

1403/04/08 - 13:56 - کد خبر: 115551 نسخه چاپی

نصر: امام جمعه موقت تبریز اظهار کرد: حقوق بشر برای آمریکا یک ابزار است که هر زمانی بخواهد بتواند با آن بقیه‌ی کشورها را محکوم کند.

به گزارش نصر، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مطهری اصل، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز به ۱۲ تیرماه مصادف با حمله آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران در ۱۳۶۷ اشاره کرد و گفت: آمریکا پس از این حمله، نه تنها عذرخواهی نکرد بلکه به فرمانده آن مدال افتخار داد. این نشان می‌دهد که حقوق بشر زمانی برایش مهم است که برای خودش منفعت داشته باشد وگرنه برای حقوق بشر احترامی قائل نبوده و به آن معتقد نیست. 
وی با بیان اینکه مردم حزب الله ایران می‌دانند که به آمریکا نباید اعتماد کرد، افزود: اما نمی‌دانم چرا برخی از سیاستمداران به این موضوع نرسیده‌اند، مردم معمولی این را فهمیده اند که آمریکا هیچ کمکی نمی‌تواند برای ما انجام دهد مگر اینکه نوکر آنها باشیم اما بعضی سیاست مداران هنوز امید دارند که با آمریکا خواهیم بود. آمریکا به کدام معاهده خود عمل کرده؟ مگر غیر این است که ۴۵ سال ما را در تحریم نگه داشته و هر روز به آن اضافه می‌کند.
حجت‌الاسلام والمسلمین مطهری اظهار کرد: در استان و شهرستان‌ها همه‌ی افراد واجد شرایط در پای صندوق‌های رای حضور یابند تا رئیس جمهور اصلح انتخاب شود.
وی با توصیه‌ای به کاندیداها گفت: انتظار داریم روز شنبه که از میان چهار کاندیدا یک نفر انتخاب شد بلافاصله بقیه‌ی کاندیداها به او  تبریک بگویند چرا که دیگر خدشه دار کردن مسائل انتخابات هیچ فایده‌ای ندارد.
امام جمعه موقت تبریز خاطر نشان کرد: رئیس جمهور انتخابی هم باید بداند که رئیس جمهور کل کشور است.
وی ضمن تشکر از مردم حزب الله تبریز که در مراسمات شهید آل هاشم به صورت مخلصانه شرکت کردند، گفت: این عشق و علاقه به شهید آل هاشم دوطرفه بوده چرا که ایشان هم با احترام و علاقه با مردم برخورد کرده‌ و مردم نیز قلبا او را دوست داشتند.
وی به ۲۴ ذی الحجه مصادف با روز مباهله اشاره کرد و افزود: ما با وجود اهل بیت(ع)، خدا، توحید، بهشت و جهنم را شناختیم و جریان مباهله نشان داد که اهل بیت(ع) چقدر مقامات بزرگی دارند.
انتهای پیام/
حقوق بشر برای آمریکا یک ابزار است خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار