نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی خواستار شد:

توجه ویژه به معادن فلزی آذربایجان شرقی و تکمیل زنجیره تولید

1403/04/07 - 12:59 - کد خبر: 115501 نسخه چاپی

نصر:  نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی خواستار توجه ویژه به معادن فلزی استان و تکمیل زنجیره تولید در صنایع شد.

به گزارش نصر، رضا صدیقی در مورد موضوعات مرتبط با بخش صنعت و معدن حوزه انتخابیه خود، با عبدالحمید سرتیپی سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی دیدار و بر لزوم حمایت از بخش‌های صنعت، معدن و تجارت استان به ویژه معادن مس و طلا، صنایع بزرگ و رشد‎‌ سرمایه گذاری تاکید کرد.
وی همچنین بر حمایت جدی از صنایع بزرگ و مهم تبریز به عنوان لکوموتیو دیگر صنایع استان تاکید کرد.
صدیقی خواستار رعایت موضوع آمایش سرزمینی در فعالیت‌های معدنی و صنعتی شد و گفت: هدف از دیدار با مدیران و مسئولان استانی آشنایی هرچه بیشتر با چالش‌ها و مشکلات بخش تولید و تلاش برای رفع آنها در کمیسیون‌های تخصصی مجلس است.
وی تاکید کرد: مطالعات و بررسی‌های میدانی، قدرت چانه زنی و پیگیری نمایندگان مجلس را ارتقا می‌دهد.
سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی در این دیدار ضمن بیان برنامه‌های پیش روی این اداره کل در زمینه‌های مختلف گفت: برای تداوم نقش‌آفرینی بخش خصوصی در اقتصاد استان، باید حمایت از صاحبان صنایع و سرمایه گذاران در اولویت قرار گیرد.
عبدالحمید سرتیپی رفع ناترازی انرژی را به تنهایی جاذب سرمایه گذاری دانست و گفت: امتیازات خوبی برای جلب نظر سرمایه گذار داریم و تنها باید فرایندها را اصلاح و تسهیل کنیم.
وی از وجود محدوده‌های مس و طلای خوب در استان خبر داد و افزود: تلاش می‌کنیم که آنها را در اختیار سرمایه گذاران خوب با توان فنی و مالی بالا قرار دهیم.
به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، وی با اشاره به برگزاری مزایده‌های معدنی گفت: این مزایده‌ها مانع از هرگونه رانت و فساد در توزیع محدوده‌های معدنی شده است.
انتهای پیام/
توجه ویژه به معادن فلزی آذربایجان شرقی و تکمیل زنجیره تولید خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار