معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:

گمرک جلفا با آینده نگری و پیش بینی مناسبات سیاسی و منطقه ای طراحی شود

1403/04/06 - 16:33 - کد خبر: 115451 نسخه چاپی

نصر: معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی گفت: گمرک جلفا باید با آینده نگری طراحی شده و مناسبات سیاسی و اقتصادی منطقه در نظر گرفته شود.

به گزارش نصر، محمد کلامی در جلسه کارگروه تجارت فرامرزی افزود: تاکید استاندار شهید بر ۲۴ ساعته شدن گمرک جلفا عملی شود، چرا که این موضوع در ترانزیت استان نقش اساسی دارد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی گفت: احداث پایانه کلاله با جدیت دنبال و با پیشی بینی زیرساخت های لازم در شان جمهوری اسلامی ایران اجرایی شود.
وی با تاکید بر اینکه همیشه صرفا با دستور نمی شود کارها را پیش برد گفت: برای ساماندهی مرز باید کار کارشناسی انجام شود تا این امر با کمترین آسیب به شهر و محل تردد طراحی و عملیاتی شود.
کلامی ادامه داد: اگر بخواهیم برای توسعه آذربایجان شرقی چند مزیت بگوییم، نیروی انسانی کارآمد و موقعیت جغرافیایی ویژه است که می تواند آذربایجان شرقی را هاب منطقه ای کند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: این کار مستلزم دو عامل زیرساخت های حمل و نقل و گمرکات است که باید از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری در واردات و صادرات کالا نقش موثری ایفا کند.
وی با اشاره به ظرفیت های جلفا گفت: یکی از مزیت های جلفا ظرفیت گردشگری آن است و منطقه آزاد ارس در آینده نزدیک قطب گردشگری تبدیل خواهد شد.  
کلامی با بیان اینکه رفتارهای گمرکی رو به بهبود است گفت: گمرک جلفا باید با آینده نگری طراحی شده و مناسبات سیاسی و اقتصادی منطقه در نظر گرفته شود.
انتهای پیام/
 گمرک جلفا با آینده نگری و پیش بینی مناسبات سیاسی و منطقه ای طراحی شود نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار