رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر خبر داد؛

احتمال وقوع سیل و آبگرفتگی در ۱۱ استان/ آماده‌باش هلال‌احمر

1403/04/06 - 15:14 - کد خبر: 115438 نسخه چاپی

نصر: رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به هشدار سازمان هواشناسی، از احتمال وقوع سیل و آب‌گرفتگی در ۱۱ استان خبر داد و از هموطنان خواست از اتراق در حاشیه رودخانه ها بپرهیزند.

به گزارش نصر، بابک محمودی با اشاره به پیش‌بینی سازمان هواشناسی، مبنی بر احتمال سیل و آب‎گرفتگی، گفت: پیش‌بینی کلی نقشه‌های سازمان هواشناسی نشان می‌دهد امروز ۶ تیرماه، در استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، زنجان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و دامنه و ارتفاعات سمنان، تهران، البرز، قزوین، رگبار، رعدوبرق و وزش باد همراه با کاهش نسبی دما پیش‌بینی شده است.
وی افزود: همچنین برای فردا - پنجشنبه ۷ تیرماه - در شمال غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی، دامنه‌های جنوبی البرز افزایش ابر، رگبار پراکنده و در سواحل دریای خزر و خراسان شمالی بارندگی، وزش باد و کاهش دما ادامه خواهد داشت. در شرق گیلان و غرب مازندران بارش‌ها شدید است.
محمودی با اشاره به شرایط آب و هوایی کشور در روز جمعه هشت تیرماه و شنبه ۹ تیرماه اظهار داشت: در این روزها در در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر گاهی رگبار پراکنده و رعدوبرق انتظار می‌رود.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ادامه داد: بنابر پیش‌بینی هواشناسی، امدادگران در این استان‌ها در حالت آماده‌باش قرار دارند.
محمودی افزود: از هم‎وطنان درخواست داریم که در حتی ‏الامکان در حاشیه رودخانه‌ها اتراق نکنند و از تردد در ارتفاعات بپرهیزند. توجه به هشدار هواشناسی و بررسی راه‌ها قبل از تردد توصیه می‌شود.
گفتنی است، شماره ندای امداد ۱۱۲، به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به هم‎وطنان است.
شامگاه سه شنبه پنجم تیرماه برخی مناطق استان مازندران از جمله سوادکوه شاهد جاری شدن سیلاب بودند که سبب مسدود شدن جاده فیروزکوه، آبگرفتگی برخی خانه ها و مناطق و گرفتار شدن ۱۵ خودرو در سیلاب شد که با تلاش نیروهای هلال احمر، بسیج و سازمان مدیریت بحران ۳۳ نفر نجات یافتند و گفته می‌شود دو نفر مفقود شده اند.
رئیس‌ سازمان مدیریت بحران کشور از مردم خواسته است از جاده فیروزکوه تردد نکنند تا پاکسازی این مسیر صورت گیرد.
انتهای پیام/
احتمال وقوع سیل و آبگرفتگی در ۱۱ استان/ آماده‌باش هلال‌احمر خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار