دعوت وزارت آموزش و پرورش از مردم برای شرکت در انتخابات؛

فرهنگیان و دانش‌آموزان برای ایرانی مقتدر در پای صندوق رای حاضر می‌شوند

1403/04/06 - 15:00 - کد خبر: 115436 نسخه چاپی

نصر: وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: معلمان، فرهنگیان و دانش آموزان در روز هشتم تیر ماه در پاسخ به دعوت رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی برای ایرانی مقتدر، مدارسی قوی و آموزش و پرورش آینده ساز و اثرگذار به پای صندوق‌های رای خواهند آمد و همراه با سایر اقشار جامعه رئیس جمهوری کارآمد را انتخاب خواهند کرد.

به گزارش نصر، وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه‌ای نوشت: در آستانه انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران عزیز قرار داریم. تقدیر الهی این‌گونه رقم خورد که یکی از محبوب‌ترین، کارآمدترین و خدمتگزارترین روسای جمهور ایران اسلامی در مسیر خدمت به مردم، ردای شهادت بر تن کند و به شهیدان نام آوری همچون بهشتی، رجایی و باهنر عزیز بپیوندد. در این میان، اگرچه مدت ریاست جمهوری این شهید والامقام کوتاه بود، اما میراث شهید جمهور برای مردم در همین زمان اندک شگفت‌آور و کم نظیر است.
این اطلاعیه می افزاید: در حوزه آموزش و پرورش دولت سیزدهم در شرایطی آغاز به کار کرد که نهاد تعلیم و تربیت با چالش‌ها، بن‌بست‌ها و دوگانه‌های کاذب عدیده‌ای مواجه بود و از دردها و بیماری‌های مزمن دیرینه‌ای رنج می‌برد؛ در سایه خود ناباوری، خود تحقیری و بی‌تحرکی و فاصله گرفتن از گفتمان اصیل انقلاب اسلامی، سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش برای یک دهه به بایگانی سپرده شده بود و ناباورانه، نسخه‌های غربی و استعماری را برای فرزندان این مرز و بوم تجویز می‌کردند. نمونه این پس رفت را می‌توان در رونمایی رسمی و تلاش برای جایگزینی سند استعماری ۲۰۳۰ در برخی دولت‌های پیشین مشاهده کرد.
وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: در دولت رئیسی، بن‌بست‌های ناشی از دوگانه‌های کاذبی چون تامین معلم یا تربیت معلم، سند تحول بنیادین یا سند ۲۰۳۰، خصوصی‌سازی آموزش و پرورش یا عدالت آموزشی، مرجعیت کلاس‌های کنکور یا مدارس معلمان و کتاب‌های درسی و بی‌تحرکی یا تحول خواهی شکسته شد و آموزش و پرورش در مسیری جدید قرار گرفت که حرکت در جهت ارتقاء شأن و منزلت معلمان عزیز، احیا فعالیت‌ها و معاونت پرورشی، اجرایی سازی سند تحول و ده‌ها اتفاق امید آفرین از جمله ثمرات اولیه آن است.
«بی‌تردید حفظ این دستاوردها و استمرار آن در گرو حضور حداکثری پرشور و انتخاب اصلح در انتخابات ریاست جمهوری پیش روی ماست. معلمان و فرهنگیان و دانش آموزان در روز هشتم تیر ماه در پاسخ به دعوت رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی برای ایرانی مقتدر، مدارسی قوی و آموزش و پرورش آینده ساز و اثرگذار به پای صندوق‌های رای خواهند آمد و همراه با سایر اقشار جامعه رئیس جمهوری کارآمد را انتخاب خواهند کرد که بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب، علاوه بر توان و نشاط کار همراه با اعتقاد راسخ به مبانی انقلاب و به کارگیری همکاران خوب، ظرفیت‌های کشور را بشناسد و توان استفاده از آنها را داشته باشد و بدون تکیه به بیگانگان و علی‌رغم توطئه‌های گوناگون آنان اجازه ندهد سرنوشت ایران اسلامی در خارج از مرزها رقم بخورد».
وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر رهنمود راهبردی مقام معظم رهبری که هر رای در انتخابات رای به جمهوری اسلامی ایران و نشان دهنده اعتماد به نظام است، از آحاد مردم به ویژه دانش آموزان رای اولی و اولیاء دانش آموزان دعوت کرد تا در انتخابات هشتم تیر حضوری آگاهانه و حماسی داشته و با آراء خود بار دیگر برگ زرینی در تاریخ سراسر افتخار ایران اسلامی رقم بزنند.
انتخابات زودهنگام چهاردهمین دوره ریاست جمهوری برای انتخاب نهمین رئیس جمهور اسلامی ایران روز جمعه هشتم تیرماه در سراسر کشور و نمایندگی های ایران در خارج از کشور برگزار می شود. بر اساس اعلام وزارت کشور تعداد واجدین شرایط رای دهی بیش از ۶۱ میلیون و ۱۷۲ هزار نفر است.
به گفته محسن اسلامی سخنگوی ستاد انتخابات کشور، تعداد کل شعب اخذ رای در انتخابات ریاست جمهوری ۵۸ هزار و ۶۴۰ شعبه است که ۴۳ هزار و ۴۲۵ شعبه ثابت و ۱۵ هزار و ۲۱۵ شعبه سیار است.
انتهای پیام/
فرهنگیان و دانش‌آموزان برای ایرانی مقتدر در پای صندوق رای حاضر می‌شوند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار