اداره کل هواشناسی استان اردبیل اعلام کرد:

هواشناسی استان اردبیل هشدار قرمز صادر کرد

1403/04/06 - 13:24 - کد خبر: 115427 نسخه چاپی

نصر: اداره کل هواشناسی استان اردبیل ضمن اعلام هشدار قرمز به شهروندان توصیه کرد از هرگونه تردد و اطراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.

به گزارش نصر، اداره کل هواشناسی استان اردبیل روز سه‌شنبه در اطلاعیه‌ای ضمن اعلام هشدار قرمز شماره ۱ از تشدید فعالیت سامانه بارشی و ناپایداری‌های شدید محلی خبر داد و اعلام کرد: این سامانه از عصر چهارشنبه (امروز) تا صبح پنجشنبه در نیمه شمالی استان و مناطقی از مشگین‌شهر فعال خواهد بود
بر این اساس ، در این مدت اهالی این مناطق شاهد رخداد تندبادهای لحظه‌ای، بارش شدید باران گاهی به صورت رگبار توام با رعد و برق (به‌ویژه در ساعات شب) و بارش تگرگ خواهند بود.
بر اساس این اطلاعیه احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و جاری شدن روان‌آب در مناطق شهری، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی، اصابت صاعقه، لغزندگی و جاری شدن روان‌آب در جاده‌های مواصلاتی، سقوط سنگ به سطوح جاده‌ها، خسارت به سازه‌های موقت و خسارت به محصولات کشاورزی در این مناطق وجود دارد.
اداره کل هواشناسی استان اردبیل به شهروندان توصیه کرده است از اطراق و تردد در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها ، چرای احشام در دامنه کوه و تردد در حاشیه رودخانه‌ها خودداری کنند.
این اداره کل همچنین به کشاورزان توصیه کرده است محصولات کشاورزی برداشت شده و ماشین‌آلات کشاورزی خود را به مکان‌های مسقف و مطمئن و خارج از مزارع منتقل کنند.
توجه به توصیه‌های کارشناسان جهاد کشاورزی جهت پیشگیری از خسارت، انجام تمهیدات لازم در ارگان‌های امدادی و گردشگری، اجتناب از انجام پروژه‌های عمرانی و ساختمانی و اجتناب از صعود به ارتفاعات از دیگر توصیه‌های اداره کل هواشناسی استان اردبیل است.
انتهای پیام/
هواشناسی استان اردبیل هشدار قرمز صادر کرد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار