سخنگوی دولت خبر داد:

طرح ایجاد «منطقه بین‌المللی نوآوری ایران» در دستور کار هیات دولت

1403/04/03 - 14:27 - کد خبر: 115284 نسخه چاپی

نصر: سخنگوی دولت گفت: طرح تصویب منطقه بین‌المللی نوآوری ایران را در دستور کار داریم که در آن حمایت ویژه‌ای از دانش‌بنیان‌ها خواهد شد.

به گزارش نصر، علی بهادری جهرمی در نشست خبری علمی و فناورانه هیأت دولت که امروز با حضور روح‌الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی و فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و دکتر محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی برگزار شد، اظهار کرد: توسعه علمی در کشور یکی از محورهای کلان در سیاست‌های علم و فناوری شهید رئیسی بود. در بسیاری از اوقات در دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها علم و فناوری به محصولات فناورانه منتج نمی‌شد که شهید رئیسی نسبت به تبدیل علم به محصول قابل استفاده تاکید داشتند.
سخنگوی دولت ضمن اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۲ نزدیک به ۱۲ آئین نامه موضوعی برای توسعه دانش‌بنیان در حوزه‌های صنعت، معدن، کشاورزی و.... تصویب شد، افزود: یک محور دیگر در دولت سیزدهم که مورد تاکید شهید رئیسی بود، نگاه به فناوری‌های آینده و نوظهور بود و احکامی در برنامه هفتم توسعه برای فناوری‌های نوظهور مثل کوانتوم، هوش مصنوعی، میکروالکترونیک در نظر گرفته شده است.
بهادری جهرمی حوزه هوش مصنوعی را یکی از اولویت‌های راهبردی دولت سیزدهم برشمرد و گفت: در همین راستا شورای ملی هوش مصنوعی تشکیل و کلیات سند در شورای عالی انقلاب فرهنگی ایجاد شد.
وی با اشاره به اینکه بعد از تصویب قانون جهش تولید دانش‌بنیان بلافاصله تصویب تک‌تک آئین نامه‌ها در دستور کار قرار گرفت، تصریح کرد: ۱۵ آئین نامه و دستورالعمل در سال اول اجرای قانون به تصویب رسید و جلسات متعدد تشکیل شد و شورای عالی فناوری دانش‌بنیان‌ها در طی دو سال ۳ جلسه با رئیس جمهور تشکیل داد و ۳۵ جلسه نیز کارگروه‌ها برگزار شد.
سخنگوی دولت گفت: دو آئین نامه بورسیه تخصصی و تسهیل در جذب دانشجویان خارجی امروز در دستور کار هیأت قرار گرفت و همچنین طرح تصویب منطقه بین‌المللی نوآوری ایران را در دستور کار داریم که در آن حمایت ویژه‌ای از دانش‌بنیان‌ها خواهد شد.
انتهای پیام/
طرح ایجاد «منطقه بین‌المللی نوآوری ایران» در دستور کار هیات دولت خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار