معاون وزیر دفاع:

آماده تجهیز همه فرودگاه‌های کشور به سامانه‌های بومی هستیم

1403/04/03 - 14:16 - کد خبر: 115282 نسخه چاپی

نصر: معاون وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از آمادگی تجهیز همه فرودگاه‌های کشور به سامانه‌های بومی و ۱۰۰ درصد ایرانی خبر داد که با برخورداری از خدمات پس از فروش، از هیچ تکانه تحریمی تاثیر نمی‌پذیرد.

به گزارش نصر، امیر سرتیپ «امیر رستگاری» امروز (یکشنبه) در مراسم افتتاح نخستین شبیه‌ساز سه‌بعدی برج کنترل دانشکده صنعت هواپیمایی افزود: طراحی و ساخت این شبیه ساز کاری بسیار سخت و پیچیده است که با همت متخصصان و کارشناسان داخلی میسر شد.
وی بیان‌داشت: پیش‌نیاز این مهم و حرکت در لبه فناوری، اطمینان و اعتقاد به نیروی انسانی و سرمایه‌های این مرز و بوم است.
معاون وزارت دفاع تاکید کرد:‌ سنگ بنای استقلال و توسعه خودکفایی در فناوری‌ها، اطمینان کردن و فرصت دادن به نیروهای داخلی است.
وی گفت: امروز بیش از ۸۰۰ سامانه و پلتفرم در هر چهار بُعد هوا، فضا، زمین و دریا تولید و نصب شده و در حال بهره برداری است و در صنعت هوانوردی با حضور شرکت‌های داخلی ویترینی از انواع محصولات هواپایه و زمین‌پایه طراحی و تولید شده است.
امیر رستگاری توضیح داد: در حوزه هواپایه، طراحی و ساخت انواع رادار هواپیما، سامانه‌های مخابراتی، ارتفاع سنج، ارتباط داخلی پرنده، هدایت و ناوبری، کمک ناوبری، انواع نمایشگرهای مورد نیاز و غیره، و در حوزه زمین‌پایه نیز طراحی و تولید انواع رادارها و سامانه‌های هدایت هواپیماها به سمت فرودگاه‌ها و غیره به ثمر نشسته است.
وی ادامه‌داد: این سامانه‌ها، هم‌اینک در بسیاری فرودگاه‌های نظامی کشور و حتی برخی دیگر از کشورها نصب شده و در حال استفاده است.
معاون وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح‌کرد: ‌با وجود همه خباثت‌های دشمنان، خرابکاری‌ها و اعمال تحریم‌های ظالمانه، اما با در پیش گرفتن سیاست تکیه بر نیروهای داخلی، سامانه‌های وزارت دفاع هر روز در حال ارتقای توان آفندی و دفاعی است که مواردی همچون عملیات «وعده صادق» و زمین‌گیر کردن داعشی‌ها حاصل همین اعتماد است.
وی اظهار داشت:‌ وزارت دفاع امروز آماده است تا دانش، توانمندی و بلوغ صنعتی خود را در اختیار صنعت هوانوردی کشور قرار دهد.
نخستین شبیه‌ساز سه‌بعدی برج کنترل دانشکده صنعت هواپیمایی امروز (یکشنبه) در مراسمی با حضور معاون وزارت دفاع، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری و برخی مسئولان لشگری و کشوری به بهره‌برداری رسید.
این شبیه‌ساز وظیفه کنترل و مدیریت ترافیک هوایی را بر عهده دارد که به همت کارشناسان و متخصصان داخلی و در شرایط دشوار تحریم‌ها، طراحی و ساخته شد.
انتهای پیام/
آماده تجهیز همه فرودگاه‌های کشور به سامانه‌های بومی هستیم خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار