رئیس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب؛

اعضای باند قطع و قاچاق درختان جنگلی در میاندوآب دستگیر شدند

1403/04/03 - 11:54 - کد خبر: 115263 نسخه چاپی

نصر: رئیس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب گفت: سه نفر عضو باند قطع و قاچاق درختان جنگلی تالاب نوروزلو در این شهرستان شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش نصر، موسی جسور روز یکشنبه در گفت و گویی اظهار کرد: با همکاری ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان های میاندوآب، باروق و ماموران یگان حفاظت محیط زیست پاسگاه محیط بانی شهید شجاعیان، اعضای این باند شناسایی و با دستور مقام قضائی دستگیر شدند.
وی با اشاره به اینکه متخلفان به صورت شبانه و حین قطع درختان دستگیر شدند، افزود: گستردگی این شبکه بیش از ۳۰ نفر بوده و برخی از اعضای این باند در ماموریت های قبلی دستگیر شده و عملیات شناسایی و اطلاعاتی طی چند مرحله و حدودا یک ماه زمان برده است.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب بیان کرد: چتر حفاظتی یگان حفاظت محیط زیست بر منطقه حفاظت شده تالاب نوروزلو روز به روز از توسعه و گسترش بیشتری برخوردار خواهد شد و اقدامات حفاظتی، گشت و مراقبت، حضور فیزیکی و نوع مدیریت و پایش منطقه بصورت شبانه روزی است.
جسور اضافه کرد: افراد دستگیر شده با صدور قرار تامین کیفری، برای تکمیل روند تحقیقات و سیر مراحل قانونی، در بازداشت به سر می برند.
وی یادآور شد: هم اکنون با احداث پاسگاه محیط‌بانی در تپه نوروزلو، این تالاب در طول شبانه‌روز توسط محیطبانان پایش و رصد می‌شود و هرگونه تجاوز به حریم این منطقه حفاظت شده و آتش‌سوزی در نیزارهای آن بررسی و اقدامات لازم در این خصوص انجام می‌شود.
به گزارش نصر، منطقه حفاظت شده تالاب نوروزلوی میاندوآب، هزار و ۲۰۰ هکتار مساحت دارد و محل زیست انواع حیوانات و پرندگان کم‌نظیر بوده و با برخورداری از درختانی همچون گز و سرو و نیزارها از پوشش گیاهی مطلوبی برخوردار است.
انتهای پیام/
اعضای باند قطع و قاچاق درختان جنگلی در میاندوآب دستگیر شدند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار