سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی خبر داد:

برنامه ریزی برای ساماندهی گلزار شهدای زنوز، هادیشهر و روستا‌های جلفا

1403/04/02 - 10:17 - کد خبر: 115169 نسخه چاپی

نصر: سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی خبر داد: طرح‌های ساماندهی گلزار شهدای شهر زنوز در شهرستان مرند، شهر هادیشهر در شهرستان جلفا و برخی از روستا‌های جلفا اجرایی می‌شود.

به گزارش نصر: علی اکبر سلمانی در حاشیۀ بازدید از گلزار شهدای زنوز گفت: بنیاد شهید آذربایجان شرقی به زودی نقشه، برآورد و طرح اجرایی ساماندهی گلزار شهدای زنوز که مشتمل بر ۱۳ مزار مطهر است را آماده و به شهرداری این شهر برای اجرا ارائه خواهد کرد.
وی با بیان اینکه برابر قانون و در شهرها، شهرداری‌ها باید پای کار باشند و به گلزار‌هایی که نیازمند ساماندهی هستند ورود پیدا کنند افزود: در عین حال بنیاد شهید و امور ایثارگران استان از شهرداری زنوز برای تسریع در ساماندهی گلزار شهدای این شهر پشتیبانی‌های لازم را خواهد کرد.
 سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی همچنین در نشست کاری با قائم مقام مدیرعامل منطقۀ آزاد ارس در امور اجرایی و سرپرست معاونت توسعۀ مدیریت این سازمان و معاون عمرانی و زیربنایی منطقه آزاد ارس اعلام کرد:  مقرر شده است با مشارکت سازمان منطقۀ آزاد ارس طرح‌های ساماندهی گلزار شهدای شمال شرق هادیشهر مشتمل بر ۱۷ مزار مطهر و گلزار‌های روستا‌های کمار سفلی، کمار علیا و هلق از توابع جلفا مشتمل بر ۱۰ مزار مطهر اجرایی شود.
سلمانی گفت: به زودی برآورد و طرح اجرایی ساماندهی این گلزار‌ها توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی تهیه شده و در اختیار منطقه آزاد ارس قرار خواهد گرفت تا متعاقباً با انعقاد و مبادلۀ تفاهم نامه ای، عملیات اجرایی این پروژه‌های مشارکتی آغاز شود.
وی اظهار کرد: در این نشست همچنین مذاکرات خوبی پیرامون مشارکت منطقه آزاد ارس در اجرای طرح سپاس و واگذاری زمین مسکونی به ایثارگران عزیز این منطقه صورت گرفت و توافق‌های اولیه نیز حاصل شد که امیدواریم در آیندۀ نزدیک، نتایج مورد انتظار را دریافت کنیم.
انتهای پیام/
برنامه ریزی برای ساماندهی گلزار شهدای زنوز، هادیشهر و روستا‌های جلفا نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار