مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی گفت:

مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل 15 مردادماه است

1403/03/30 - 13:37 - کد خبر: 115035 نسخه چاپی

نصر: عیسی اورج زاده با اعلام این خبر گفت: با توجه به اختیارات اخذ شده از مراجع قانونی ذی‌ربط، مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل و پرداخت مالیات متعلق در اجرای ماده 100 قانون مالیات‌های مستقیم و تبصره آن 15 مردادماه سال‌جاری تعیین شده است.

به گزارش نصر، مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی افزود: فرم های موضوع تعیین مالیات مقطوع و اظهارنامه های تعاملی پیش فرض گروه های دوم و سوم صاحبان مشاغل برای عملکرد سال 1402 از ابتدای تیرماه سال جاری به تدریج در درگاه خدمات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی my.tax.gov.ir بارگذاری خواهد شد.
اورج زاده، ضمن تاکید بر استفاده حداکثری مودیان محترم مالیاتی استان از مزایای تبصره ماده 100 قانون مالیات‌های مستقیم، گفت: در صورت استفاده بهینه مودیان مالیاتی از این توافق و تسهیلات آن، علاوه بر بهره مندی از مشوق های قانونی این تبصره و صرفه جویی در زمان و هزینه، بحث کشف و شناسایی منابع جدید و مبارزه با فرار مالیاتی با قدرت بیشتری پیگیری خواهد شد.
وی، با بیان اینکه در سال 1403 سازمان امور مالیاتی کشور با افزایش سه برابری سقف درآمدی صاحبان مشاغل، دایره مشمولان این مشوق را گسترده‌تر کرده است تصریح کرد: صاحبان مشاغلی که مجموع فروش کالا و ارائه خدمات آنها در سال 1402 کمتر از هجده میلیارد تومان باشد و فرم مالیات مقطوع برای آنها در درگاه خدمات الکترونیک سازمان بارگذاری شده است، می توانند از مزایای این تبصره استفاده کنند.
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی، درخصوص اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره بهار سال 1403 اظهار داشت: مهلت تسلیم (اصلاح، تکمیل و استرداد) اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره بهار سال 1403 و پرداخت مالیات و عوارض متعلق در اجرای ماده (3) قانون تسهیل تکالیف مودیان در اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان و ماده (4) قانون مالیات بر ارزش افزوده نیز 31 مردادماه سال‌جاری تعیین شده است.
اورج زاده، تاکید کرد: اگر مودیان اظهارنامه خود را در زمان مقرر ارائه نکنند، علاوه بر جریمه‌ مقرر ماده ۱۹۲ قانون مالیات‌های مستقیم (۳۰ درصد از مالیات که غیر قابل بخشش هم می باشد)، موجب محرومیت از تمام معافیت‌‏های مالیاتی از جمله معافیت مالیاتی پایه سالانه و تهیه اظهارنامه برآوردی می‌شود.
انتهای پیام/
مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل 15 مردادماه است نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار