معاون سازمان حج و زیارت:

حال حجاج ایرانی خوب است/ دمای هوای عربستان به ۵۰ درجه رسید

1403/03/28 - 11:46 - کد خبر: 114911 نسخه چاپی

نصر: معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت گفت: عملیات رمی جمرات در حال برگزاری است و به رغم دمای هوای حدود ۵۰ درجه هیچ مشکلی وجود ندارد و حال حجاج ایرانی خوب است.

به گزارش نصر، غلامرضا رضایی که هم اکنون در سرزمین منا حضور دارد در گفت وگو با خبرنگار حج و اوقاف ایرنا اظهار داشت: با توجه به برنامه ریزی و پیش بینی های انجام گرفته، حجاج ایرانی هیچ گونه کمبودی از لحاظ امکانات رفاهی و مقابله با گرمای موجود ۵۰ درجه ندارند و آرامش کامل در کاروان ها برقرار است.
وی ادامه داد: حجاج ایرانی علاوه بر انجام اعمال خود در سرزمین منا و بیتوته در این مکان رمی جمرات را از روز دهم تا دوازدهم ذی الحجه انجام می دهند.
معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت گفت: در مراسم رمی جمرات خواهران از ساعت ۱۰ شب و برادران ۱۰ صبح روز دهم ذالحجه یعنی برابر با روز عید قربان راهی رمی جمرات شدند.
رضایی با بیان اینکه آخرین کاروان حجاج ایرانی نیز وارد رمی جمرات شد، افزود: حجاج ایرانی در آرامش کامل با امکانات رفاهی تدارک دیده شده در حال انجام اعمال مناسک حج هستند.
امسال ۸۷ هزار و ۵۵۰ زائر ایرانی که حدود ۵ هزار نفر از این تعداد را نیروهای خدماتی، امداد، پزشکان و غیره تشکیل می دهند، راهی سرزمین وحی شدند.
انتهای پیام/
حال حجاج ایرانی خوب است/ دمای هوای عربستان به ۵۰ درجه رسید خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار