سرپرست استانداری آذربایجان شرقی:

لازمه خودکفایی در تولید کالاهای اساسی، توجه به کشاورزان و روستاییان است

1403/03/27 - 18:47 - کد خبر: 114904 نسخه چاپی

نصر: سرپرست استانداری آذربایجان شرقی با بیان اینکه تأمین کالاهای اساسی برعهده کشاورزان و روستاییان است، گفت: لازمه خودکفایی در تولید این محصولات، توجه به کشاورزان و توسعه و آبادانی روستاها ست.

به گزارش نصر،  تراب محمدی در جلسه هیأت اندیشه‌ورز سازمان بسیج جامعه کشاورزی سپاه عاشورا، گفت: امنیت، صلابت و آسایش امروز ایران اسلامی به برکت خون شهدا و مجاهدت‌ها و ازخودگذشتگی‌های آنان به‌دست‌آمده است.
وی ادامه داد: اگر زندگی شهدای خدمت را مطالعه کنیم متوجه می‌شویم که انسان‌های ارزشمندی بودند که فکر و ذکرشان خدمت صادقانه و ایثارگرانه به مردم بود.
سرپرست استانداری آذربایجان شرقی افزود: شهید آیت‌الله رئیسی به‌رغم همۀ هجمه‌ها و حاشیه‌سازی‌ها دنبال خدمت به مردم و کارهای زیربنایی و اساسی بود. 
وی با بیان اینکه تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام اولویت دولت سیزدهم است، گفت:  در این 33 ماه هیچ پروژه ناقص و نیمه‌تمامی افتتاح نشد و سعی شد طرح‌های ناقص با پیگیری شتاب بگیرد.
محمدی اضافه کرد: شهید آل هاشم با روحیه مردمی و دکتر رحمتی با سلوک مدیریتی خود زحماتی را در سطح استان کشیدند که باید این زحمات پاس داشته و راهشان تداوم یابد.
سرپرست استانداری آذربایجان شرقیبا اشاره به سالروز تأسیس جهاد سازندگی و خدمات بی‌شمار این سازمان، گفت: نیروهای جهادی توانستند با ارائه طرح‌های پشتیبانی و مهندسی جنگ، به‌عنوان سنگرسازان بی‌سنگر نقش قابل‌توجهی ایفا کنند و بعد از جنگ نیز به محرومیت‌زدایی و توسعه اقتصادی روستاها با مشارکت مردم پرداختند.
محمدی اضافه کرد: جهادگرانی که نامش در دفتر انقلاب ثبت شده اما نتوانستیم خدمات آنان را خوب تبیین و روایت‌سازی کنیم.
وی گفت: تولید کالاهای اساسی و امنیت غذایی کشور منوط به کشاورزی است؛ اگر کشاورز نباشد تأمین کالاهای اساسی در کشور به مشکل خواهد خورد و این نشان دهنده این است که کشاورزان نقش اساسی داشته و کار این‌ جهادگران قابل‌توصیف نیست.
سرپرست استانداری آذربایجان شرقی افزود: اگر امکانات در سطح روستاها و عشایر خوب توزیع شود شاهد مهاجرت معکوس به روستاها خواهیم بود.
محمدی گفت: مطالعات جهاد کشاورزی باید اصلاح الگوی کشت و ترویج آن در بین روستائیان باتوجه‌به نوع اقلیم آب‌وهوایی و خاک کشت باشد و مزایای اصلاح کشت هم به طور کامل برای مردم در سطح روستاها با برسی تمامی جوانب تبیین شود.
بیوک رئیسی، رئیس هیأت اندیشه‌ورز بسیج جامعه کشاورزی سپاه عاشورا در این جلسه از اهمیت امنیت غذایی و نقش جهادگران در توسعه و اقتصاد مناطق محروم و بخش کشاورزی که پیچیده ترین اقتصادک شور است سخن گفت.
صفدری جانشین فرماندهی سپاه عاشورا در بسیج اقشار نیز گفت: کار جهادی عامل پیروزی‌هاست و بن‌بست‌ها را می‌شکند.
وی افزود: در این دولت با پشتیبانی فکری کارهای مهمی انجام شده است که نمونه‌اش انتخاب  تبریز به‌عنوان یکی از شهرستان هدف برای تولید آرد ونان کامل است و قرار شده است 100 کارخانه در تبریز در مرحله اول ایجاد شود.
انتهای پیام/
لازمه خودکفایی در تولید کالاهای اساسی، توجه به کشاورزان و روستاییان است نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار