رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی استان خبر داد:

پیش‌بینی ناپایداری جوی در آذربایجان شرقی طی هفته‌ی جاری

1403/03/26 - 15:37 - کد خبر: 114824 نسخه چاپی

نصر: رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌ شرقی وضعیت جوی ناپایداری را برای استان طی هفته‌ی جاری پیش بینی کرد.

به گزارش نصر، محمد امیدفر در خصوص آخرین وضعیت آب و هوای استان اظهار کرد: شرایط ناپایدار جوی تا پایان هفته جاری به ویژه در ساعات بعد از ظهر ادامه داشته و تغییرات قابل ملاحظه‌ی دمایی در استان پیش بینی نمی‌شود.
 وی ادامه داد: امواج ناشی از سامانه‌های بارشی و تقویت ناپایداری‌ها طی ساعات بعد از ظهر به ویژه در نواحی مرتفع و کوهستانی استان موجب ابرناکی، وزش باد گاهی تا نسبتا شدید و رگبار باران و رعدبرق خواهد بود.
وی افزود: باتوجه به احتمال تشدید بارش‌ها در ساعات بعد از ظهر در برخی نواحی استان احتمال آب گرفتگی معابر، جاری شدن رواناب و بارش تگرگ دور از انتظار نیست.
رئیس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی در خصوص دمای تبریز طی ۲۴ ساعت گذشته بیان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته بیشینه و کمینه دمای تبریز به ترتیب ۳۰ و ۱۷ درجه بالای صفر بوده و دمای فعلی آن نیز ۲۸ درجه بالای صفر است که نسبت به روز گذشته یک درجه افزایش یافته است.
امیدفر در خصوص خنک‌ترین و گرم‌ترین شهر استان، تشریح کرد: تیکمه داش با دمای هشت درجه بالای صفر خنک‌ترین و جلفا با دمای ۳۵ درجه بالای صفر گرم‌ترین شهر استان گزارش شده است.
انتهای پیام/
پیش‌بینی ناپایداری جوی در آذربایجان شرقی طی هفته‌ی جاری خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار