معاون راهداری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خبر داد:

خسارت ۹۰ میلیارد ریالی سیل به ابنیه‌های راهداری در آذربایجان‌شرقی

1403/03/26 - 09:49 - کد خبر: 114783 نسخه چاپی

نصر: معاون راهداری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: جاری شدن سیل دو روز گذشته به جاده‌ها و ابنیه‌های راهداری این استان ۹۰ میلیارد ریال خسارت زد.

به گزارش نصر، «غلامرضا رسول زاده»،معاون راهداری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی روز شنبه در گفت و گویی اظهار کرد: سیل شب گذشته موجب تخریب بخش هایی از پل ها، آسفالت و شانه راه مسیر اهر - مشگین شهر و خسارت بیش از ۶۰ میلیارد ریالی به جاده و ابنیه های راهداری در این مسیر شده است.
وی با بیان اینکه سیل شب گذشته موجب بسته شدن جاده اهر - مشگین شهر شده بود، افزود: با تلاش نیروهای راهداری اکنون این جاده بازگشایی شده و برای تردد خودروها، راه عبور موقت داده شده است.
معاون راهداری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: سیل ۲ روز گذشته در شهرهای هوراند، هریس و چاراویماق نیز موجب بروز خسارت ۳۰ میلیارد ریالی به جاده ها و ابنیه های راهداری شده است.
رسول زاده، ادامه داد: در زمان کنونی ۲ گروه راهداری در جاده اهر - مشگین شهر و چهار گروه نیز در سایر جاده های سیل زده مشغول لایروبی و بازسازی جاده ها هستند.
وی از رانندگان خواست برای تردد در جاده های سیل زده با احتیاط رانندگی کرده و در صورت عدم ضرورت از سفر به این شهرها خودداری کنند.
به گزارش نصر، آذربایجان‌شرقی دارای ۲۳۵ کیلومتر آزادراه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.
انتهای پیام/
خسارت ۹۰ میلیارد ریالی سیل به ابنیه‌های راهداری در آذربایجان‌شرقی خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار