معاون گردشگری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان؛

سهم گردشگری در رشد اقتصادی آذربایجان‌شرقی ۳۵ درصد است

1403/03/23 - 13:29 - کد خبر: 114656 نسخه چاپی

نصر: معاون گردشگری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: سهم حوزه گردشگری در رشد اقتصادی استان ۳۵ درصد است.

به‌ گزارش نصر، علیرضا بایرام زاده، تعلق این میزان سهم در مجموع رشد اقتصادی آذربایجان شرقی نشان دهنده جایگاه و تاثیرگذاری اقتصادی گردشگری است که باید به آن بها داد.
وی ادامه داد: همین موضوع تأثیر صنعت گردشگری در رشد اقتصادی و عملکرد دستگاه‌های اجرایی را رقم می زند که باید همه دستگاه های اجرایی و خدماتی در کنار میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای تحقق آن تلاش کنند.
بایرام زاده با ابراز رضایت از عملکرد مطلوب حوزه گردشگری دستگاه‌های اجرایی استان در سال گذشته، یادآور شد: سازمان مدیریت برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی تاثیر ۳۵ درصدی حوزه گردشگری در رشد هشت درصدی اقتصاد استان را تایید کرده است.
به گفته وی بر این اساس کارگروه صنعت گردشگری آذربایجان‌ شرقی در ارزیابی‌های‌ کارگروه اقتصادی اشتغال و سرمایه‌گذاری، پس از گروه کاری صنعت، معدن و تجارت که تأثیر ۴۵ درصدی در رشد اقتصادی استان دارد، دارای بیشترین رشد اقتصادی و در جایگاه دوم است.
بایرام زاده با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری بخش‌ خصوصی در تحقق رشد ۲۵ درصدی ورودی گردشگران به استان، گفت: استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی در سال جاری با هدف تحقق شعار «جهش تولید با مشارکت مردم» از رویکردهای نتیجه ‌بخشی‌ است که آثار آن در حوزه گردشگری قابل لمس و مشهود است.
انتهای پیام/
سهم گردشگری در رشد اقتصادی آذربایجان‌شرقی ۳۵ درصد است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار