معاون بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای وزارت ارشاد:

ایرانی‌ها ۱۸ تا ۳۰ دقیقه مطالعه می‌کنند ۹۵ دقیقه بازی رایانه‌ای

1403/03/22 - 20:42 - کد خبر: 114623 نسخه چاپی

نصر: معاون بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای وزارت ارشاد گفت: ایرانی‌ها به‌طور متوسط روزانه ۱۸ تا ۳۰ دقیقه مطالعه می‌کنند، اما ۹۵ دقیقه بازی رایانه‌ای انجام می‌دهند.

به گزارش نصر، محمد صادق دهنادی ظهر سه شنبه در نشست هم اندیشی که با معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و نمایندگان ادارات و نهادهای اجرایی مرتبط و تشکل‌های حوزه بازی‌سازی استان کردستان، که امروز سه شنبه ۲۲ خرداد ماه در محل سالن کنفرانس مجتمع فجر سنندج برگزار شد، اظهار کرد: بازی‌های رایانه‌ای در آمارهای مصرف فرهنگی کشور جزو دومین رتبه در مصرف فرهنگی قرار دارد.
دهنادی با اشاره به آمار ۳۴ میلیونی بازیکن بازی‌های رایانه‌ای در کشور، گفت: در حال حاضر ۵۰۰۰ بازی ایرانی و ۵۰۰ شرکت و تیم فعال در این عرصه وجود دارد.
وی با بیان اینکه ایرانی‌ها به‌طور متوسط روزانه ۱۸ تا ۳۰ دقیقه مطالعه می‌کنند، اما ۹۵ دقیقه بازی رایانه‌ای انجام می‌دهند، افزود: ۴۱ درصد از مردم ایران فعال در بازی‌های رایانه‌ای هستند و براساس آمار، در استان‌هایی که اقتصاد ضعیف‌تری دارند، استفاده از بازی‌های رایانه‌ای رواج بیشتری دارد.
معاون آموزشی و پژوهشی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، شعار فرهنگی امسال جام قهرمانان بازی‌های رایانه‌ای و ویدئویی را «نشاط خانوادگی با بازی ایرانی» اعلام کرد.
دهنادی در خصوص فراهم شدن شرایط آموزش بازی‌سازان در سطح استان، گفت: سه روش اصلی برای آموزش بازی‌سازی از طریق بنیاد ملی بازی‌ها وجود دارد: آموزش آنلاین، تأسیس شعبه انستیتوی بازی‌های ایرانی و راه‌اندازی اردوهای آموزشی بازی در استان‌ها.
وی با اشاره به آغاز ثبت‌نام در نهمین دوره جام قهرمانان بازی‌های رایانه‌ای و ویدئویی، از متولیان امر در استان‌ها خواست که برای حضور حداکثری علاقه‌مندان، تمهیدات لازم را فراهم کنند و ظرفیت ثبت‌نام در هر استان نباید کمتر از ۲۵۰ نفر باشد.
در این نشست، همچنین حاضران به بیان نظرات و پیشنهادات خود در خصوص برگزاری هرچه بهتر نهمین دوره جام قهرمانان بازی‌های رایانه‌ای و ویدئویی در استان کردستان پرداختند.
انتهای پیام/
ایرانی‌ها ۱۸ تا ۳۰ دقیقه مطالعه می‌کنند ۹۵ دقیقه بازی رایانه‌ای خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار