مدیرکل تعزیرات حکومتی استان خبر داد؛

جریمه ۹ میلیارد و ۳۶۵ میلیون ریالی قاچاقچیان در آذربایجان‌شرقی

1403/03/22 - 15:23 - کد خبر: 114610 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی گفت: قاچاقچیان موتورسیکلت سنگین، کود شیمیایی و لوازم آرایشی و بهداشتی در این استان به پرداخت ۹ میلیارد و ۳۶۵ میلیون ریال جریمه محکوم شدند.

به گزارش نصر، «صمد حضرتی» روز سه شنبه در گفت و گویی بیان اینکه ماموران پلیس آگاهی از پارکینگ عمومی در مراغه یک دستگاه موتورسیکلت سنگین قاچاق کشف و پرونده آن را به تعزیرات حکومتی ارسال کرده بودند، افزود: شعبه بدوی ویژه رسیدگی به قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی این شهرستان به پرونده قاچاق موتورسیکلت هندا ۱۳۰۰ سی سی به ارزش پنج میلیارد و ۷۲۰ میلیون ریال رسیدگی کرد.
وی اظهار کرد: شعبه با بررسی پرونده و با توجه به عدم ارایه مدارک قانونی از سوی متهم، اتهام قاچاق را محرز و علاوه بر ضبط کالا، متخلف را به پرداخت یک برابر ارزش کالای قاچاق محکوم کرد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی گفت: ماموران نیروی انتظامی هریس نیز از انبار یک واحد مسکونی در بخش خواجه ۲۵۰ کیسه کودشیمیایی قاچاق کشف و پرونده آن را به اداره کل تعزیرات حکومتی ارسال کردند.
حضرتی، ادامه داد: شعبه ششم بدوی ویژه رسیدگی به قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی تبریز به این پرونده در قالب نگهداری کالای موضوع قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۷۳۲ میلیون ریال رسیدگی کرد.
وی یادآور شد: شعبه با بررسی پرونده به دلیل نگهداری خارج از ضوابط تعیینی دولت، اتهام قاچاق را محرز و علاوه بر ضبط کالا، متخلف را به پرداخت سه میلیارد و ۴۶۵ میلیون ریال جزای نقدی معادل دو برابر ارزش کالا محکوم کرد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی گفت: با اعتراض صاحب کالا، پرونده دوباره در شعبه تجدیدنظر ویژه جرایم قاچاق کالا و ارز رسیدگی و به دلیل یارانه ای نبودن ۱۷۵ کیسه از کودهای شیمیایی، میزان جریمه به دو میلیارد و ۱۴۵ میلیون ریال کاهش یافت.
حضرتی، با اشاره به رسیدگی به پرونده قاچاقچی لوازم آرایشی و بهداشتی در تبریز افزود: ماموران پلیس آگاهی این کالاهای قاچاق را از یک دستگاه خودروی سواری پژو در مسیر صوفیان - تبریز کشف و پرونده آن را به اداره تعزیرات کل حکومتی ارسال کردند.
وی اظهار کرد: شعبه هفتم بدوی ویژه رسیدگی به قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی تبریز به پرونده قاچاق این لوازم آرایشی و بهداشتی به ارزش ۵۵۰ میلیون ریال رسیدگی کرد.
حضرتی، ادامه داد: شعبه با بررسی پرونده و عدم ارایه مدارک قانونی از سوی متهم، اتهام قاچاق را محرز و علاوه بر ضبط کالا، متخلف را به پرداخت یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.
به گزارش نصر، در سال گذشته در حوزه قاچاق کالا و ارز به دنبال رسیدگی و مختومه شدن سه هزار و ۸۰۲ پرونده تخلف در آذربایجان شرقی، برای قاچاقچیان و متخلفان در این حوزه بیش از ۶ هزار و ۷۹۶ میلیارد و ۹۹ میلیون ریال جریمه صادر شد.
انتهای پیام/
جریمه ۹ میلیارد و ۳۶۵ میلیون ریالی قاچاقچیان در آذربایجان‌شرقی خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار