مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان؛

تنش آبی در هشت شهر آذربایجان شرقی برطرف شد

1403/03/22 - 14:20 - کد خبر: 114608 نسخه چاپی

نصر: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی به تنش آبی در ۱۴ شهر استان در سال های گذشته اشاره و اعلام کرد: با تلاش و اقداماتی که در دولت سیزدهم انجام شد تنش آبی در هشت شهر این استان برطرف شد.

به گزارش نصر، محمد خانی روز دوشنبه در سلسله نشست های خبری تبیین خدمات دولت در آذربایجان شرقی در خانه فرهنگ این شهر اظهار کرد: همچنان در ۶ شهر میزان تولید و مصرف سر به سر یا منفی است که شامل تبریز، مرند، هادی شهر، سهند، هوراند و قره آغاج است.
وی ادامه داد: این تنش به معنی قطعی آب در این شهرها نبوده و آب پایدار در لوله ها جریان دارد اما نیاز است که مشترکان برای عبور از تنش آبی، مصرف خود را مدیریت و بهینه کنند.
خانی به بهره برداری آزمایشی از مدول دوم تصفیه خانه تبریز اشاره کرد و گفت: با تکمیل شبکه جمع آوری فاضلاب در این شهر، سالانه ۱۲۰ میلیون مترمکعب پساب تصفیه شده به سمت دریاچه ارومیه جاری خواهد شد.
وی اظهار کرد: در حال حاضر سالانه ۸۵ میلیون مترمکعب آب به سمت این دریاچه رهاسازی می شود.
خانی با بیان اینکه ۱۰۰ درصد جمعیت شهری در استان تحت پوشش خدمات آبفا قرار دارند، گفت: از مجموع جمعیت ۱.۲ میلیون نفری روستایی در استان، یک میلیون نفر تحت پوشش و ۲۰۰ هزار روستایی خارج از پوشش هستند اما آبفای استان برای آنها نیز خدمات بهداشتی ارایه می دهد.
وی به ساخت هشت تصفیه خانه در شهرهای استان اشاره کرد و گفت: ۶ تصفیه خانه در شهرهای آذرشهر، ملکان، مرند، هریس، تبریز و اسکو - خسروشاه فعالند اما تصفیه خانه های هشترود و سردرود به رغم اینکه ردیف بودجه دارند به دلیل نبود اعتبار، غیرفعال هستند.
به گزارش نصر، شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی در قالب یک میلیون و ۸۱۰ هزار مشترک، ۱۰۰ درصد جمعیت شهری در ۷۳ شهر استان را زیر پوشش شبکه آشامیدنی و بهداشتی قرار داده است.
انتهای پیام/
تنش آبی در هشت شهر آذربایجان شرقی برطرف شد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار