مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان؛

۲۴ روستای آذربایجان شرقی در دولت سیزدهم برق‌دار شده است

1403/03/22 - 13:56 - کد خبر: 114605 نسخه چاپی

نصر: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی گفت: ۲۴ روستای استان در دولت سیزدهم برق دار شده است.

به گزارش نصر: سعید رسالی احدی، سه شنبه، ۲۲ خرداد ماه، در ششمین نشست از سلسله نشست‌های رسم خدمت گفت: شرکت توزیع نیروی برق استان دارای یک میلیون مشترک است که در این دولت ۲۴ روستا به برق مجهز شده است.
وی با بیان اینکه ۲۰۰ کیلومتر فیبرنوری در این مدت احداث شده است، افزود: یک هزار و ۶۳۸ پروژه در طول دولت سیزدهم با مجموع ۲۰۰۴ میلیارد تومان اجرا شده است.
وی با بیان اینکه برق ۳۵۵ روستا در قالب طرح ملی بهارستان، بهسازی، نوسازی و تقویت شده، ادامه داد: کاهش مدت زمان خاموشی از حدود ۱.۵ دقیقه در روز در آغاز سال ۱۴۰۰ به حدود ۵۹ ثانیه در سال جاری رسیده است.
رسالی اظهار کرد: در این دولت ۱۷ واحد نیروگاه خورشیدی توسط بخش خصوصی در جهت رفع ناترازی تولید برق در قالب طرح خرید تضمینی وزارت نیرو احداث شده است.
وی از افزایش میزان همکاری مشترکین در کاهش پیک بار تابستان از ۳۴۷ مگاوات به ۲۱۴ مگا وات خبر داد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی با بیان اینکه کاهش میزان تلفات انرژی برق در شبکه توزیع شرکت از ۹.۵۳ درصد به حدود ۹.۰۷ درصد رسیده است.
وی اذعان کرد: ۱۲۶ دستگاه سامانه خورشیدی قابل حمل به عشایر استان تحویل شده است.
وی خاطر نشان کرد: ۸۹ واحد نیروگاه خورشیدی تولید برق پنج کیلوواتی پشت بامی در قالب طرح حمایت از مشمولین کمیته امداد امام و بسیج سازندگی در راستای محرومیت زدایی و حمایت از اقشار کم برخوردار احداث شده است.
انتهای پیام/
۲۴ روستای آذربایجان شرقی در دولت سیزدهم برق‌دار شده است خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار