رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی خبر داد:

فرصت ۳۶ ماهه برای بهره برداری از جاده کلاله - جلفا

1403/03/22 - 13:26 - کد خبر: 114600 نسخه چاپی

نصر: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی گفت: پروژه ملی و راهبردی جاده کلاله - جلفا باید در ۳۶ ماه به مرحله بهره برداری برسد.

به گزارش نصر، حیدر فتح‌زاده در جلسه بررسی وضعیت پروژه‌های عمرانی در دست احداث بخش حمل و نقل و راه اظهار کرد: در استان پروژه‌های متعددی توسط شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اجرا می‌شود که جاده کلاله تا جلفا، اتوبان مرند- تبریز- بازرگان، جاده تبریز- هشترود و قطعه شماره ۶ آزادراه ارومیه- تبریز از جمله آنها است.
وی افزود: جاده ۱۰۷ کیلومتری کلاله تا جلفا یکی از بنیادی ترین پروژه‌های استان محسوب می‌شود که در توسعه پهنه ارس نیز اهمیت ویژه‌ای دارد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی یادآور شد: در طول این ۱۰۷ کیلومتر، تعداد زیادی روستا وجود دارد که اگر این جاده احداث شود، خدمت رسانی به آنها افزایش خواهد یافت و به کارآمدی و توسعه منطقه آزاد نیز کمک خواهد کرد.
وی تاکید کرد: برای رفع موانع و اتمام سریع پروژه های زیربنایی و راه‌های استان لازم است مدیران دستگاه‌ها و نهادهای مربوطه نگاه تسهیل گری داشته باشند.
فتح‌زاده همچنین به آخرین وضعیت پروژه هایی مثل آزادراه مرند- تبریز- بازرگان، جاده اهر- مشکین‌شهر، جاده تبریز- مراغه و محور تبریز- هشترود اشاره کرد و افزود: دستگاه ها و شرکت های مربوطه هرچه سریع‌تر چالش‌های موجود را برطرف کنند.
در این جلسه آدی بیک، نماینده شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در استان به ارائه گزارشی از آخرین پروژه‌های زیربنایی و حمل و نقل استان از جمله راه‌آهن میانه- بستان‌آباد- تبریز، جاده مرند- سه راهی ایواوغلی، احداث باند دوم بستان آباد- سراب و قطعه اول سراب- نیر، بزرگراه صوفیان- سلماس، باند دوم محور اهر- مشکین شهر، عملیات اجرایی کنارگذر شرقی بناب، راه آهن سراب و بهسازی محور جلفا- کلاله پرداخت.
شهید رئیسی ۳۰ اردیبهشت امسال که به منظور حضور در مراسم افتتاح مشترک سد قیز قلعه‌سی و طرح توسعه و تکمیل سد خداآفرین با رئیس جمهور آذربایجان به استان آذربایجان شرقی سفر کرده بود،‌ در بدو ورود از بخش‌هایی از پروژه در حال اجرای کریدور ترانزیتی جاده‌ای و ریلی ارس از جمله پایانه کلاله بازدید کرد.
کریدور ترانزیتی جاده‌ای و ریلی ارس به طول ۱۰۷ کیلومتر و با اعتباری بالغ بر ۴۹ هزار میلیارد ریال احداث خواهد شد که برخی مراحل اجرای بخش جاده‌ای آن آغاز شده و بخش ریلی نیز در دست مطالعه قرار دارد.
این پروژه که در مسیر کریدور شرق به غرب قرار دارد از کلاله در شهرستان جلفا در شمال آذربایجان شرقی آغاز شده و با یک پل به کلاله در جمهوری آذربایجان متصل می‌شود.
انتهای پیام/ 
فرصت ۳۶ ماهه برای بهره برداری از جاده کلاله - جلفا خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار