خزعلی؛

نگاه به اشتغال بانوان باید عادلانه باشد

1403/03/21 - 12:12 - کد خبر: 114540 نسخه چاپی

نصر: معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور با تاکید بر اینکه اشتغال بانوان باید با نگاه عادلانه دیده شود گفت: بسیاری از خانم‌ها مانند مردان کار می‌کنند و ارزیابی می‌شوند.

به گزارش نصر، نشست بررسی تشکیل کارگروه اشتغال بانوان با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی برگزار شد.
این نشست با هدف تصمیم‌گیری در خصوص تشکیل و ساختار کارگروه جهت اجرایی سازی بند سه ماده ۸۰ ذیل سرفصل خانواده و جمعیت با موضوع اشتغال بانوان با رعایت نقش زن در خانواده برگزار شد و نمایندگان دستگاه‌ها نظرات و پیشنهادات خود را ارائه دادند.
در ادامه نشست انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور، ضمن بیان اینکه یکی از چالش‌های پر بسامد فکری و دغدغه‌های بانوان که معاونت با آن روبرو است تعارض کار منزل و خارج از خانه و لزوم برقراری تعادل بین این دو مسؤولیت است، گفت: تشکیل این کارگروه در برنامه هفتم و در ستاد ملی زن و خانواده مصوب شد و اعضا ثابت آن نمایندگان وزارت کار، سازمان اداری استخدامی، معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، مرکز پژوهش‌های مجلس می‌باشند و به فراخور اعضا دستگاه‌های دیگر دعوت می‌شوند.
وی همچنین ابراز امیدواری کرد: با انجام برنامه‌ریزی متناسب اشتغال بانوان با نگاه عادلانه دیده شود. بسیاری از شرایط که خانم‌ها با آن روبرو هستند مورد توجه قرار نمی‌گیرد مانند مردان کار و عمل می‌کنند و ارزیابی‌ها هم مانند مردان دیده می‌شود و نیاز است با توجه به نیاز خانواده، برنامه‌ریزی مناسب با الگوی سوم برای زنان داشته باشیم و آن را به عنوان الگوی مناسب به جهان معرفی کنیم.
بررسی وضعیت زنان و انعطاف‌های شغلی که در جهان اعمال می‌شود، اصلاح نظام مسائلی که در مسئله زنان وجود دارد، احصاء مواردی که به صورت جنسیتی در قانون دیده شده و حمایت‌های مورد نیاز در بخش دولتی یا غیر دولتی بخصوص برای زنان در سنین باروری ۲۰-۴۰ سال بجز مرخصی زایمان، بیمه در مشاغل خانگی، مشاغل بخش دولتی و خصوصی، بازنشستگی، به رسمیت شناخته شدن خانه داری به عنوان شغل مواردی است که در این کار گروه به آن پرداخته خواهد شد.
انتهای پیام/
نگاه به اشتغال بانوان باید عادلانه باشد خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار