مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی مطرح کرد:

شهر جدید شهریار تنها شهر خصوصی کشور است

1403/03/20 - 11:55 - کد خبر: 114467 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی گفت: شهر جدید شهریار تنها و اولین شهر خصوصی کشور است که مجوز آن توسط ما انجام صادر شده است و در صورت اجرا در قالب زمین مسکونی واگذار خواهد شد.

به گزارش نصر، سیداحمد موسوی، مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی امروز در سلسله نشست‌های رسانه‌ای رسم خدمت ویژه گزارش عملکرد دستگاه‌های اجرایی آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: وزارت راه و شهرسازی در سه حوزه راه و حمل و نقل، شهرسازی و مسکن فعالیت دارد. وی با بیان اینکه در احداث راه دو موضوع احداث راه اصلی و ملی و پروژه بزرگراهی متختص خود استان است، گفت: در حوزه شهرسازی مسوول اعمال حاکمیت هستیم که مطالعات این پروژه‌ها در حیطه وظایف ماست. مدیرکل راه و شهرسازی استان ادامه داد: اداره کل راه و شهرسازی متولی ایجاد تحرک تسهیل در عرضه مسکن در بازار مسکن است؛ این یعنی ما متولی احداث مسکن نیستیم بلکه متولی تسهیل در این خصوص هستیم. وی بیان داشت: قطعه 6 اتوبان ارومیه به تبریز یکی از پروژه‌های ملی است که مجری آن شرکت ساخت در تهران انجام می‌دهد؛ این قطعه از تقاطع اتوبان سهند تا اتوبان پیامبر اعظم در حال احداث است و در صورت تامین اعتبار تا پایان دولت سیزدهم به بهره‌برداری برسد که البته تغییراتی در زمان پایان دولت سیزدهم انجام گرفت. موسوی گفت:73 هزار واحد از پروژه نهضت مسکن تعیین تکلیف شده است ولی دلیل اصلی عقب‌ ماندن ما تامین زمین است.وی اضافه کرد: ایجاد زمین، الحاق به شهری و تبدیل این زمین‌ها به حالت دولتی و ایجاد و آمادگی لازم برای این زمین‌ها جهت ساخت از کارهای اساسی است به طوریکه 744 هکتار از اراضی خود را در اختیار نهضت ملی مسکن قرار داده‌ایم.

اتوبان سهند استاندارد جاده‌ای دارد!
موسوی افزود: یک هزار و 300 میلیارد تومان اعتبار این پروژه است که به فراخور تامین این پروژه تکمیل خواهد شد. وی ابراز کرد: اتوبان سهند به لحاظ استاندارد جاده‌ای مشکلی ندارد و عین اتوبان‌های پرتردد صرفا در تقاطع‌ها روشنایی دارد. البته روشنایی جزو تعهدات سرمایه‌گذار هم نبود. مدیرکل راه و شهرسازی استان ادامه داد: موضوع ایجاد مه در تقاطع‌ها نیز با تامین اعتبار توسط شرکت شهر جدید سهند رفع خواهد شد. وی یادآور شد: مسکن مطبوعات یک مسکن تعاونی و مهر است؛ تکمیل مساکن نیمه تمام جزو اولویت دولت سیزدهم بود که 400 میلیارد تومان برای تکمیل این مساکن اختصاص داده شده است که تاکنون 155 میلیارد تومان خرید برای تکمیل این مساکن هزینه شده است. موسوی گفت: تا مادامی که مشکل حقوقی تعاونی مطبوعات حل نشود ما هیچ کاری نمی‌توانیم انجام دهیم. وی ابراز کرد: اداره کل راه و شهرسازی استان متولی احداث هیچ بیمارستان در استان نیست و در حال حاضر دو بیمارستان در مراغه و بناب توسط شرکت ساختمان‌های دولتی در حال احداث است. مدیرکل راه و شهرسازی استان خاطرنشان کرد: شهر جدید شهریار تنها و اولین شهر خصوصی کشور است که مجوز آن توسط ما انجام صادر شده است و در صورت اجرا در قالب زمین مسکونی واگذار خواهد و در حال حاضر نیز صرفا در حال احداث می‌باشد.
انتهای پیام/
شهر جدید شهریار تنها شهر خصوصی کشور است خبرگزاری فارس

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار