مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان شرقی خبر داد:

وصول ۱۷ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی استان طی یک‌سال

1403/03/19 - 12:06 - کد خبر: 114404 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان شرقی از وصول ۱۷ هزار و ۷۰۳ میلیارد تومان درآمد مالیاتی در سال گذشته در استان خبر داد و گفت: سهم وصولی استان در کل کشور ۲.۵ درصد بوده و ۹۶.۸ درصد تحقق مالیاتی در سهمیه تعیین شده تحقق یافته است.

به گزارش نصر، عیسی اورج‌زاده، روز شنبه، ۱۹ خردادماه در سومین نشست از سلسله نشست‌های رسم خدمت، افزود: رتبه وصولی استان ۲۸ و سهم اشخاص حقوقی از وصول مالیاتی ۳۳.۵۵ درصد است.
وی گفت: مالیات مشاغل استان ۱۵.۱۳ درصد، حقوق کارکنان ۱۰ درصد و سایر مالیات اعم از نقل و انتقال ۱۳ درصد است.
اورج زاده گفت: باتوجه به اینکه پرونده‌های مهم مالیاتی در شهرستان تبریز مورد بررسی قرار گرفته، ۷۵.۱۶ درصد سهمیه‌ی وصولی به شهر تبریز تعلق می‌گیرد، سهمیه‌ی وصولی در شهرستان‌ها نیز به ترتیب مراغه ۳.۳۸، بناب ۲.۶۵، مرند ۲.۵۷، آذرشهر ۲.۲۸ و صوفیان ۲.۱۶ درصد است.
وی ادامه داد: در سال ۱۴۰۱، ۲۲۷۳میلیارد تومان به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها پرداختی داشتیم و این مبلغ در سال ۱۴۰۲ به ۴۰۳۳ میلیارد تومان رسیده است. در دو ماهه سال جاری نیز ۱۰۴۸ میلیارد تومان پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه شناسایی فرار مالیاتی و اخذ مالیات از دانه درشت‌ها در استان جزو مهم ترین اقدامات است، گفت: در شناسایی فرار مالیاتی در دولت سیزدهم مقرر شده که به دنبال دانه درشت‌ها باشیم و طی دو سال گذشته در این خصوص ۲۴ فقره شرکت‌های فاقد اعتبار شناسایی شده و در مجموع شش هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان فرا مالیاتی در استان شناسایی شده است.
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان شرقی گفت: در دوسال اخیر اداره کل مالیاتی استان در بین ۴۲ اداره مالیاتی به عنوان اداره کل برتر در خصوص مبارزه با فرار مالیاتی شناخته شده است.
انتهای پیام/
وصول ۱۷ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی استان طی یک‌سال خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار