دادستان مرکز استان آذربایجان شرقی خبر داد:

لزوم نظارت بر وصول حقوق و عوارض دولتی و ایفای مسؤولیت‌های اجتماعی از سوی معادن

1403/03/19 - 10:46 - کد خبر: 114393 نسخه چاپی

نصر: دادستان مرکز استان آذربایجان شرقی بر لزوم نظارت بر وصول حقوق و عوارض دولتی و ایفای مسوولیت های اجتماعی از سوی معادن توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد.

به گزارش نصر، محبوب علیلو صبح امروز در دیدار مدیرکل صنعت، معدن و تجارت با ایشان با تأکید به وسعت و گستردگی حوزه‌های صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: علی الاصول کمتر دستگاه اجرایی به وسعت و گستردگی صنعت، معدن و تجارت تنوع و تعدد ماموریت دارد.
وی مهم‌ترین موضوع حال حاضر در جامعه را مشکلات اقتصادی عنوان کرد و افزود: مشکلات اقصادی از اصلی ترین و مهمترین مشکلات جامعه است که در این راستا باید در استفاده از ظرفیت‌های خدادادی بخش معدن به نحو مطلوب بهره مند شویم.
دادستان مرکز استان با تاکید بر لزوم ارائه راهکارهایی برای رفع موانع در حوزه معدن ادامه داد: اشتغال‌زایی، حفظ محیط زیست، وصول حقوق و عوارض دولتی معادن و بهره‌گیری از فناوری‌های پیشرفته روز از جمله موارد است که باید در این بخش مورد توجه قرار گیرد.علیلو با بیان این توسعه و بالندگی در بخش معدن باید از اهداف ویژه سازمان صمت باشد بیان کرد: علاوه بر وصول حقوق و عوارض دولتی معادن باید پیگیر تحقق مسئولیت‌های اجتماعی معادن استان نیز باشیم.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان تشریح کرد: قیمت متفاوت یک محصول مشابه، احتکار، گران‌فروشی، کم‌فروشی، عدم عرضه محصولات به بازار از جمله مواردی است که فعالیت مضاعفی برای کنترل و مدیریت در این بخش را می طلبد و در عین حال استفاده از فناوری نوین در راستای نظارت و کنترل هوشمندانه این بخش باید مورد توجه و اقدام قرار گیرد.
وی با اشاره به تاثیر آیین‌نامه‌های خلق‌الساعه و شرایط متغییر در امنیت سرمایه گذاران افزود: باید متناسب با واقعیت‌های جامعه تصمیم گیری شود و از تولید داخل حمایت کنیم.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی نیز در این دیدار با اشاره به برخی از واحدهای صنعتی راکد گفت: تعدادی از واحدهای صنعتی راکد بدون حمایت دستگاه قضایی قابل احیا نیستند که در این زمینه با کمک دادستانی، توان بازگشت واحدهای راکد استان به چرخه تولید دوچندان می شود.
همچنین در دیدار مدیرکل صنعت، معدن و تجارت با دادستان مرکز استان مشکلات موجود در خصوص واردات ماشین آلات صنعتی و چالش‌های تجار برای ثبت سفارش و اختصاص ارز برای بازرگانان از جمله مسائل مطرح شده در این دیدار بود.
انتهای پیام/
لزوم نظارت بر وصول حقوق و عوارض دولتی و ایفای مسؤولیت‌های اجتماعی از سوی معادن خبرگزاری فارس

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار