مدیر کل صمت آذربایجان‌شرقی خبر داد:

رشد صنایع غذایی استان

1403/03/17 - 15:18 - کد خبر: 114347 نسخه چاپی

نصر: سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی از رشد 37 درصدی صادرات محصولات صنایع غذایی در سال گذشته خبر داد و گفت: سال گذشته عمده مقاصد صادراتی گمرکات استان به 102 کشور بوده که ترکیه، عراق و ارمنستان جزو سه کشور نخست مقاصد صادراتی استان است.

به گزارش نصر، عبدالحمید سرتیپی امروز در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان افزود: رشد ۱۰۴ درصدی صادرات به کشور روسیه یکی از نقاط قوت توسعه تجارت خارجی استان در سال گذشته است.
وی با اشاره به اهمیت ارتقای کیفیت کالاهای صادراتی ادامه داد: پایانه های صادراتی مصوب در کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی آذربایجان‌شرقی باید در شأن قدمت تجاری استان باشد.
سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: میانگین توسعه صادرات کشور ۴ درصد بوده و در این زمینه میانگین استان در دو ماه اخیر ۴۸.۳ درصد رشد داشته که این موضوع بسیار امیدبخش است.
وی با اشاره به اهمیت برپایی پاویون‌های نمایشگاهی در توسعه بازارهای خارجی افزود: سازمان توسعه تجارت در خارج از کشور پاویون‌هایی را در اختیار ما قرار می دهد بنا بر این از اتاق بازرگانی درخواست می کنیم در این زمینه مشارکت جدی داشته باشند.
لازم به ذکر است؛ در این نشست گزارشی از آخرین عملکرد صادرات و واردات و موانع و مشکلات تجارت خارجی استان از سوی تجار اتاق بازرگانی مطرح شد.
انتهای پیام/
رشد صنایع غذایی استان

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار