مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان؛

طرح تربیتی «کادر نوجوان» در آذربایجان شرقی اجرا می‌شود

1403/03/16 - 18:23 - کد خبر: 114310 نسخه چاپی

نصر: مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی از اجرای طرح تربیتی کادر نوجوان در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد این استان خبر داد.

به گزارش نصر، مرتضی شفیعی با بیان اینکه مساجد به عنوان بهترین بستر برای تعلیم و تربیت جوانان و نوجوانان انقلابی اظهار کرد: تربیت کادر متخصص و نیروهای متعهد یکی از کارکردهای مهم مساجد بوده و در این راستا طرح تربیتی کادر نوجوان به منظور کادر سازی و توسعه کار تشکیلاتی در مساجد اجرا می‌شود.
وی کشف و پرورش استعداد نیروهای مسجدی در عرصه های مختلف فرهنگی و هنری، هویت بخشی و جذب نوجوانان به مسجد به منظور ایجاد نشاط، انگیزه و شور انقلابی و تربیت مدیر جوان برای کانون را از اهداف مهم طرح تربیتی کادر نوجوان عنوان کرد.
وی افزود: مدیر پروری و جانشین پروری در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد از طریق ایجاد و تقویت روحیه کنشگری و مسئولیت پذیری در نوجوانان دهه هشتادی و نودی، خلق ظرفیت‌های جدید، بسترسازی برای تقویت اندیشه و تفکر، بروز استعدادهای نوجوانان و تربیت نیروی هنرمند متعهد انقلابی از میان نوجوانان دهه هشتادی برای آینده جامعه اسلامی از دیگر اهداف مهم این طرح می‌باشد.
شفیعی تشریح کرد: طرح تربیتی کادر نوجوان با مشارکت کانون های مستعد استان اجرا خواهد شد که این کانونها پس از اعلام فراخوان معرفی کادر، کادر نوجوان خود را از میان دهه هشتادی‌های ۱۳ الی۱۷ سال در ۷ عنوان جانشین مدیر کانون، معاون فرهنگی هنری، معاون جذب و سازماندهی، معاون آموزش، معاون ارتباطات و رسانه، معاون کتابخانه و معاون امور مالی انتخاب و طبق فرم‌های مربوطه به ستاد استان معرفی می‌کنند.
مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان ادامه داد: پس از ارزیابی کادر معرفی شده و تشکیل جلسه جهت تشریح وظایف و فعالیت کادر نوجوان این طرح در ۹ محور تهذیب، مطالعه، تشکیلات، تحصیل، هیأت، اردو، ورزش، فن و مهارت و بصیرت افزایی اجرا خواهد شد.
وی افزود: برگزاری اردوها و دوره‌های آموزشی مستمر با هدف توانمندسازی تخصصی کادر نوجوان و واسپاری فعالیت‌های مرتبط ستاد استان به کانون‌های دارای کادر نوجوان توانمند از دیگر بخش‌های اجرایی این طرح خواهد بود.
انتهای پیام/
طرح تربیتی «کادر نوجوان» در آذربایجان شرقی اجرا می‌شود خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار