سرپرست معاونت امنیتی و انتظامی استانداری آذربایجان شرقی؛

پدافند غیرعامل یک موضوع تشریفاتی نیست!

1403/03/16 - 17:10 - کد خبر: 114304 نسخه چاپی

نصر: سرپرست معاونت امنیتی و انتظامی استانداری آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: پدافند غیرعامل یک موضوع تشریفاتی نیست و قانون گذار با ۱۱ کارگروه تخصصی بر اهمیت این حوزه تاکید کرده است.

به گزارش نصر، تراب محمدی امروز در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان، اظهار کرد: ادارت و نهادهای استان برنامه های خود را با هدایت و راهبری پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی تدوین و اجرایی کنند.
وی افزود: کارگروه های شورای پدافند غیرعامل به عنوان هسته اصلی این شورا محسوب می‌شوند که باید موضوعات مربوطه را بررسی و با انجام کار کارشناسی در جلسات شورا مطرح کنند.محمدی خاطرنشان کرد: بخشی از امور سازمان‌های اجرایی در جلسات و شوراهای استانداری مطرح شده و سیاست گذاری بخش های اجرایی ریل گذاری می‌شود.
وی ادامه داد: بخش اعظم انتخابات ۸ تیر مربوط به پدافند غیرعامل است که ضروری است برنامه ریزی های لازم انجام گیرد.سرپرست معاونت امنیتی و انتظامی استانداری آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: پدافند غیرعامل یک موضوع تشریفاتی نیست و قانون گذار با ۱۱ کارگروه تخصصی بر اهمیت این حوزه تاکید کرده است.
جعفر رزمی ادامه داد: مسائل و موضوعات باید در کارگروه ها مطرح و کارشناسی شده، سپس در شورای پدافند غیرعامل به تصویب برسد.وی تاکید کرد: امروز دنیا به این نتیجه رسیده است که باید خود را در مقابل آسیب ها مصون نگه دارد و این موضوع اهمیت پدافند غیرعامل را چند برابر می‌کند.
مدیرکل پدافند غیرعامل آذربایجان شرقی نیز به اهداف تدوین برنامه عملیاتی پدافند غیرعامل اشاره کرد و گفت: انسجام بخشی و هدفمندسازی جلسات شورای پدافند غیرعامل و کارگروه های تخصصی استان، یکی از این اهداف است.محمد بیگ افزود: هدایت، سازماندهی و راهبری نظام مند اقدامات پدافند غیرعامل و ایجاد هماهنگی و ارتقای هم افزایی بین دستگاه های اجرایی در چارچوب کارگروه های یازده گانه در انجام ماموریت های حوزه پدافند غیرعامل، از دیگر اهداف تدوین برنامه عملیاتی پدافند غیرعامل است.
وی به ارزیابی عملکرد شهرستان های استان اشاره کرد و اظهار داشت: شهرستان های تبریز، هریس، اهر، ورزقان و بستان آباد در ارزیابی عملکرد شهرستان های آذربایجان شرقی ، بهترین نتیجه را کسب کرده اند.
انتهای پیام/
پدافند غیرعامل یک موضوع تشریفاتی نیست! خبرگزاری فارس

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار