رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی؛

۴۵واحد صنعتی راکد آذربایجان غربی به چرخه تولید بازگشت

1398/10/17 - 11:30 - کد خبر: 11422 نسخه چاپی

نصر: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی از بازگرداندن ۴۵ واحد صنعتی راکد به چرخه تولید خبر داد.

به گزارش نصر به نقل از مهر، غلامرضا بابایی در گفت وگو با خبرنگار با بیان اینکه در حال حاضر ۸۷ طرح صنعتی و معدنی نیمه تمام در استان با مشکل مواجه هستند، افزود: این طرح‌ها در حال رفع مشکل هستند که برگشت آنها به چرخه تولید منوط به گذر زمان و طی پروسه زمانی است.
وی در مجموع ۹۰۰ واحد صنعتی و تولیدی استان نیمه فعال و راکد هستند ادامه داد: در این راستا امسال ۴۵ واحد صنعتی غیرفعال به چرخه تولید بازگشته و علاوه بر این، ۵۷ واحد که با ظرفیت پایین فعالیت داشته و به حالت نیمه فعال بودند، فعال شده‌اند.
بابایی با بیان اینکه در قالب این کارگروه، از واحدهای صنعتی به صورت هدفمند بازرسی و مشکلات واحدها احصا می‌شود تصریح کرد: در این راستا از ۱۴۰ هزار و ۸۷۸ واحد بازرسی به عمل آمده و مشکلات این واحدها تا حدودی رفع شده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی با بیان اینکه بانک‌های عامل از سیاست حاکم بر بانک مرکزی تبعیت می‌کنند و قوانین پولی و مالی، تابع قوانین کشوری است، افزود: با توجه به اینکه بانک‌های عامل بر اساس سیاست‌های بانک مرکزی نسبت به واگذاری تسهیلات اقدام می‌کنند، در مواردی، واحدهای مشکل‌دار برای دریافت تسهیلات با قوانین موجود نمی‌توانند سازگار شده و نسبت به دریافت تسهیلات اقدام کنند.
بابایی با بیان اینکه دریافت تسهیلات تنها مشکل واحدهای نیمه فعال و غیرفعال استان نیست، اعلام کرد: بسیاری از این واحدها با شرکت‌های خدمات رسان، دستگاه‌های اجرایی و یا در تهیه مواد اولیه مشکل دارند.
وی با بیان اینکه امسال ۱۷۰ میلیارد تومان به طرح‌ها و واحدهای تولیدی استان تسهیلات پرداخت شده است، اعلام کرد: بازسازی و نوسازی خطوط تولید نیز از دیگر موضوعاتی است که واحدهای تولیدی نیازمند مساعدت هستند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی یادآور شد: تا کنون با اقداماتی که در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید انجام گرفته است، یک هزار شغل جدید ایجاد و یا مورد صیانت قرار گرفته است.
انتهای پیام/
۴۵واحد صنعتی راکد آذربایجان غربی به چرخه تولید بازگشت خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار