مدیرعامل سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری تبریز خبر داد:

تخصیص ۲۴ هزار میلیارد ریال برای ادامه طرح قطارشهری تبریز

1403/03/13 - 14:17 - کد خبر: 114181 نسخه چاپی

نصر: مدیرعامل سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری تبریز گفت: ۲۴ هزار میلیارد ریال از محل بودجه امسال برای ساخت، تکمیل و بهره برداری از طرح قطار شهری در قالب انتشار اوراق مشارکت اختصاص یافت.

به گزارش نصر، «یعقوب وحیدکیا» روز یکشنبه در جلسه شورای اسلامی تبریز افزود: با تصویب لایحه شهرداری تبریز مبنی بر تجویز انتشار اوراق مشارکت از محل بودجه سال ۱۴۰۳ برای احداث، تکمیل و بهره برداری از طرح قطارشهری در شورای اسلامی این شهر، ۱۰ کیلومتر از فاز اول خط۲ قطارشهری تبریز در خرداد سال آینده به بهره برداری می رسد.
وی اظهار کرد: اجرا و تکمیل خط۲ قطارشهری تبریز نیازمند حدود ۳۰۰ هزار میلیارد ریال است و فاینانس خارجی حدود ۴۲۰ میلیون دلاری این طرح نیز تا پایان سال محقق می‌شود.
وحیدکیا، ادامه داد: با تامین اعتبار لازم برای اجرای و تکمیل این طرح از محل انتشار اوراق مشارکت بودجه سال جاری شهرداری تبریز و فاینانس خارجی، روند اجرای خط۲ قطار شهری با سرعت بیشتری انجام می شود.
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی تبریز نیز در این جلسه گفت: بخشی از اوراق مشارکت دولتی در سطح کلان کشور به شهرداری‌ها اختصاص می‌یابد که عمده آن ها مربوط به ساخت، تکمیل و بهره برداری از قطار شهری شهرها است.
«علی نوای باغبان» افزود: برای انتشار اوراق بانک مرکزی این طرح نیاز به مصوبه شورای اسلامی کلانشهر تبریز است.
وی با اشاره به اینکه ۵۰ درصد اصل و فرع این اوراق مشارکت با دولت است، اظهار کرد: اوراق در دسترس بوده و تامین آن آسان است و مزایای آن نسبت به وام بانکی بیشتر است.
قطارشهری تبریز در پنج خط (چهار خط اصلی و یک خط حومه‌ای) به طول کلی ۱۰۰ کیلومتر طراحی شده‌ و خط یک در حال خدمات دهی است.
اجرای خط ۲ قطارشهری تبریز از سال ۹۰ آغاز شده و از سوی قرارگاه خاتم الانبیا در حال اجرا است و بر اساس پیش بینی کارشناسان سازمان قطارشهری تبریز، فاز اول این خط و پنج ایستگاه آن تا ۲ سال آینده تکمیل و به بهره برداری برسد.
انتهای پیام/
تخصیص ۲۴ هزار میلیارد ریال برای ادامه طرح قطارشهری تبریز نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار