استاندار آذربایجان غربی:

احداث بیمارستان ۶۰۰ تختخوابی در جهتلوی ارومیه در دستور کار قرار گرفت

1403/03/13 - 13:18 - کد خبر: 114169 نسخه چاپی

نصر: استاندار آذربایجان غربی گفت: احداث بیمارستان ۶۰۰ تختخوابی در منطقه جهتلوی ارومیه در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش نصر، محمدصادق معتمدیان روز شنبه در حاشیه افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت روستای قره حسنلوی ارومیه در جمع خبرنگاران افزود: پیرو پیگیرها و مجوزهایی که از برنامه و بودجه و وزرات بهداشت و درمان اخذ شده عملیات احداث بیمارستان در منطقه جهتلو آغاز می شود.
وی با بیان اینکه سیاست ها و اولویت های دولت سیزدهم مورد تاکید رییس جمهور شهیدبود گفت: بحث ارتقای ضریب سلامت و بهداشت در مناطق کم برخوردار بویژه در مناطق روستایی براساس مطالعاتی که دانشگاه علوم پزشکی استان انجام داده صورت می گیرد.
وی ادامه داد: ۱۶۱ پروژه در حوزه بهداشت در سطح استان آغاز شده و در سفرهای شهرستانی که انجام می گرفت در هر ۲۰ شهرستان براساس اولویت بندی انجام می شد.
معتمدیان اظهار کرد: این پروژه ها شامل مرکز بهداشت، پایگاه سلامت، پایگاه جامع سلامت و مرکز اروژانس است که تاکنون ۶۰ مرکز، افتتاح و به بهره برداری رسیده است.
استاندار آذربایجان غربی افزود: همچنین ۱۰۱ واحد نیز آغاز شده که ۹۰ درصد آنها تکمیل شده که تا هفته دولت سالجاری افتتاح می شوند و بقیه این ۱۰۱ واحد هم تا دهه فجر به اتمام خواهد رسید.
مقام عالی استان افزود: همچنین در حوزه درمانی، بیمارستان شاهین دژ تکمیل و افتتاح شده و در حال ارائه خدمات است و همچنین عملیات احداث بیمارستان ۸۵ تختخوابی اشنویه مراحل نهایی خود را طی می کند و بزودی شاهد افتتاح آن خواهیم بود.
وی افزود: با توجه به کمبود سرانه تخت های بیمارستانی بیمارستان شهید بهشتی ارومیه که در سنوات گذشته به دلیل کاربری که انجام گرفته بود با ۸۵ درصد پیشرفت راکد مانده بود با پیگیری های انجام گرفته و موافقت آقای رییس جمهور در سفر استانی ۱۴۰۱ از محل منابع مختلف از جمله "مولد سازی و تهاتر" تغییر کاربری صورت گرفته و این بیمارستان در قالب بیمارستان ۴۵۰ تختخوابی مورد افتتاح قرار خواهد گرفت.
رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی نیز مراسم افتتاح این مرکز گفت: این مرکز با اعتبار ۱۳۰ میلیارد ریال و با زیر بنای ۵۵۰ متر مربع در مدت ۱۲ ماه احداث شده است.
محمد امین ولی زاده اظهارکرد: این مرکز شامل بخش های مختلفی چون پرستاری،اروژانس، مامایی، داروخانه، پزشک و بخش های مختلف است.
وی افزود: مرکز جامع سلامت روستای قره حسنلو،علاوه بر مردم روستای قره حسنلو به سه روستای اطراف از جمله زینالو،جهت لو و یرقانلو خدمات ارائه خواهد داد.
انتهای پیام/
احداث بیمارستان ۶۰۰ تختخوابی در جهتلوی ارومیه در دستور کار قرار گرفت خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار