خبر/

جان باختن کوهنورد تبریزی در ارتفاعات بزقوش

1403/03/12 - 10:18 - کد خبر: 114087 نسخه چاپی

نصر: کوهنورد ۴۵ ساله تبریزی که قصد صعود به ارتفاعات بزقوش را داشت در نزدیکی پناهگاه این قله دچار سانحه شد و پس از سقوط از ارتفاع جان خود را ازدست داد.

به گزارش نصر، با تلاش ۹ ساعته نیرو‌های جمعیت هلال احمر و کوهنوردان هیئت کوهنوردی سراب و فوریت‌های پزشکی و جمعی از مسافران حاضر در این منطقه گردشگری جسد کوهنورد حادثه دیده از دامنه ارتفاعات بزقوش به پایین منتقل شد.
یکی از همنوردان این کوهنورد گفت: صعود به ارتفاعات ۳۳۰۳ متری بزقوش ساعت هفت صبح روز جمعه ۱۱ خردادماه با حضور حدود ۳۰ نفر از کوهنوردان استان آغاز شد و ساعت ۱۲:۳۰ ظهر به نزدیکی پناهگاه رسیدیم.
وی ادامه داد: بیشتر کوهنوردان به قله رسیده بودند و ما نیز بعد از کمی استراحت قصد طی ادامه مسیر را داشتیم و من جلوتر در حرکت بودم که متوجه شدم کوهنورد تبریزی در حال لیز خوردن به پایین است و داد زدم که به کمک عصای کوهنوردی خود مانع از سقوط شود که متاسفانه نتوانست این کار را انجام دهد.
رئیس جمعیت هلال احمر سراب نیز گفت: ساعت ۱۲:۴۵ ظهر با اعلام اپراتور جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی به پایگاه امداد ونجات روستای بهرمان مبنی بر سقوط یک کوهنورد از ارتفاعات بزقوش دو تیم امدادی عازم منطقه شدند و عملیات راس ساعت ۱۳ آغاز شد.
پهلوانی با بیان اینکه نجاتگران جمعیت هلال احمر سراب ساعت ۱۶ به محل حادثه رسیدند افزود: با بررسی‌های انجام شده مصدوم بر اثر سقوط و برخورد با تخته سنگ در دم جان خود را از دست داده و فاقد علائم حیاتی بود.
انتهای پیام/
جان باختن کوهنورد تبریزی در ارتفاعات بزقوش نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار