مدیر کل روابط عمومی سازمان ملی سنجش خبر داد:

انتخاب‌رشته ۱۱۰ هزار نفر از متقاضیان دانشگاه فرهنگیان/ فردا؛ آخرین مهلت

1403/03/11 - 22:31 - کد خبر: 114077 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل روابط عمومی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور از پایان مهلت انتخاب رشته آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو- معلم دانشگاه فرهنگیان گفت: تاکنون بیش از ۱۱۰ هزار نفر از متقاضیان پذیرش در دانشگاه فرهنگیان انتخاب رشته کرده‌اند.

به گزارش نصر، علیرضا کریمیان افزود: ضرورت دارد متقاضیان در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو- معلم سال ۱۴۰۳، به درگاه اطلاع رسانی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش مراجعه و با ورود به سامانه جامع آزمون سراسری و با توجه به رشته محل‌های اعلام شده در دفترچه راهنمای مذکور، نسبت به انتخاب رشته‌محل‌های مورد علاقه خود اقدام کنند.
وی با اشاره به شرایط انتخاب رشته پذیرش دانشجو- معلم در دانشگاه فرهنگیان، خاطرنشان کرد: متقاضیانی می‌توانند نسبت به انتخاب رشته‌های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان اقدام کنند که در آزمون اختصاصی دانشگاه فرهنگیان در اردیبهشت‌ماه سال جاری در روزهای پنجشنبه و جمعه ۶ و ۷ اردیبهشت ماه در نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ شرکت کرده باشند.
کریمیان خاطرنشان کرد: قبولی نهایی داوطلبان در این آزمون براساس نمره کل نهایی شامل نمره آزمون اختصاصی تربیت معلم، نمره آزمون سراسری، سوابق تحصیلی و نمره ارزیابی شایستگی معلمی خواهد بود.
مدیرکل روابط عمومی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور در پایان به داوطلبان توصیه کرد ضمن مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو- معلم سال ۱۴۰۳ و اطلاعیه‌های منتشر شده در درگاه اطلاع رسانی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور، انتخاب رشته را به ساعات پایانی مهلت تعیین شده موکول نکنند.
به گزارش ایرنا، «سامانه جامع آزمون سراسری» برای انتخاب کدرشته‌محل‌های دانشگاه فرهنگیان به صورت اینترنتی از روز سه‌شنبه به تاریخ ۱۴۰۳/۰۳/۰۸فعال شد و تا روز شنبه به تاریخ ۱۴۰۳/۰۳/۱۲ این روند ادامه خواهد داشت.
متقاضیان باید در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو- معلم سال ۱۴۰۳، به درگاه اطلاع رسانی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و با واردشدن به سامانه جامع آزمون سراسری و با توجه به رشته محل‌های اعلام شده در دفترچه راهنمای مذکور، نسبت به انتخاب رشته‌محل‌های مورد علاقه خود اقدام کنند.
دفترچه راهنمای انتخاب رشته اختصاصی پذیرش دانشجومعلم در دانشگاه فرهنگیان سال ۱۴۰۳ تا آخر وقت امروز منتشر می‌شود.
به گزارش ایرنا، نوبت اول آزمون سراسری ۱۴۰۳ همزمان با آزمون پذیرش دانشجومعلم روزهای ۷ و ۸ اردیبهشت برگزار شد. در این آزمون در مجموع یک میلیون و ۱۵۲ هزار و ۵۱۸ داوطلب ثبت نام کرده‌ بودند که ۶۳ درصد آنها زن و ۳۷ درصد مرد بودند. در آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو- معلم نیز ۶۶۰ هزار و ۳۹۳ نفر نام نوشته بودند که از این تعداد ۶۶ درصد زن و ۳۴ درصد مرد بودند. اکنون همه این افراد می‌توانند انتخاب‌رشته کرده و کدرشته محل‌های مد نظر را با توجه به دفترچه انتخاب‌رشته انتخاب کنند.
انتهای پیام/
انتخاب‌رشته ۱۱۰ هزار نفر از متقاضیان دانشگاه فرهنگیان/ فردا؛ آخرین مهلت خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار