خبر خوش معاون وزیر کار برای کارگران

1403/03/11 - 22:08 - کد خبر: 114076 نسخه چاپی

نصر: معاون امور تعاون وزیر تعاون کار رفاه اجتماعی، گفت: امسال برای اولین بار در طول تاریخ تعاون کشور و مساله تعاونی‌های مسکن، موضوع مسکن کارگری را به طور جدی در دستور کار قرار داده‌ایم.

به گزارش نصر، حامد ویس کرمی روز جمعه در مراسم افتتاح ۲۵ هزار و ۸۴۱واحد مسکونی شهری و روستایی که با حضور وزیر راه و شهرسازی و مسوولان استانی در محل آرمانشهر زاهدان برگزار شد، افزود: تمرکز بسیار خوبی نسبت به مساله مسکن و طرح نهضت ملی مسکن در سیستان و بلوچستان وجود دارد.
وی ادامه داد: به استناد قانون اساسی جمهوری اسلامی، بخش تعاون، رکنی از سه رکن اقتصاد کشور هست که عملاً زمینه ساز ایجاد اقتصاد مردمی و مشارکت مردم در اقتصاد است.
معاون امور تعاون وزیر تعاون کار رفاه اجتماعی ادامه داد: اگر وجوهی را برای مشارکت مردم در اقتصاد در نظر بگیریم عبارتند از مالکیت، مدیریت عاملیت و نظارت که همه این وجوه، در حوزه تعاون گنجانده شده، نمونه بارز آن، تعاونی‌های مسکن هستند که مردم با سرمایه‌گذاری و قدرت مدیریت خود در مجموعه متشکل و در کنار هم جمع شده تا با مدیریت سرمایه، عاملیت کار و نظارت پروژه، کار را برعهده دارند.
وی اظهار کرد: امروز شاهد هستیم در سیستان و بلوچستان بیش از ۵۰ درصد ظرفیت نهضت ملی مسکن توسط تعاونی‌ها و مردم انجام می‌شود، میدان برای مردم باز است و این دغدغه رهبر معظم انقلاب که بارها تعاون را مصداق اساسی اصلی و بنیادین مطرح می‌کردند حاصل شد.
ویس کرمی گفت: در سیستان و بلوچستان در حال حاضر ۵۷ تعاونی نهضت ملی مسکن فعال هست، یعنی ۱۶ درصد کل تعاونی‌های مسکن کشور که تعهد ساخت ۱۸ هزار و۷۸۰ واحد مسکونی را بر عهده دارند، این واحدها شامل کارگری، کارکنان دولت و مشاغل آزاد است.
معاون امور تعاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: امروز، بیش از یک‌هزار و ۶۱۱ واحد مسکونی در قالب بخش تعاون افتتاح شد که بیش از ۲۳ هزار میلیارد ریال حجم سرمایه‌گذاری مردم و منابع تسهیلاتی برای این بخش توسط تعاونی‌ها بوده است.
وی تاکید کرد: امسال برای اولین بار در طول تاریخ تعاون در کشور و مساله تعاونی‌های مسکن موضوع مسکن کارگری را به طور جدی در دستور کار قرار دادیم، تفاهم‌نامه‌ای با همکاری بانک توسعه تعاون منعقد شده که ۲۰ هزار میلیارد ریال، در سطح کل کشور منابع تسهیلاتی در کنار تسهیلاتی که برای جهش نهضت ملی در نظر گرفته شده، پرداخت کند.
ویس کرمی تاکید کرد: برای سیستان و بلوچستان مبلغ ۴۹۰ میلیارد ریال تخصیص داده شده که برای هر واحد مسکونی ۲ میلیارد ریال به صورت بلند مدت اختصاص داده شده، با توجه به جنبش و فعالیت که در استان وجود دارد، امروز ابلاغ دیگری در دستور کار قرار گرفت و مبلغ ۵۰ میلیارد دیگر به این حوزه اضافه و سهم این استان ۲ برابر شد.
وی گفت: تعاونی‌ها نسبت به ایفای تعهدات نسبت به مردم تماماً اقدام، و همکاران تعاون هم نظارت دقیق و قانونی را اعمال کنند تا این شیرینی خدمت دولت سیزدهم در دل مردم سیستان و بلوچستان ماندگار باشد.
انتهای پیام/
خبر خوش معاون وزیر کار برای کارگران خبرگزاری عصرایران

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار