معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی:

فاز دوم انتقال آب کانی سیب به دریاچه ارومیه خردادماه به بهره‌برداری می‌رسد

1403/03/11 - 14:46 - کد خبر: 114059 نسخه چاپی

نصر: معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی از افتتاح فاز دوم انتقال آب کانی سیب به دریاچه ارومیه تا پایان خرداد ماه امسال خبرداد.

به گزارش نصر، یاسر رهبردین ۱۰ خرداد ماه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که در استانداری برگزار شد، با اشاره به پروژه‌های افتتاحی تا پایان خرداد ماه امسال افزود: فاز دوم انتقال آب کانی سیب(بند انحرافی بادین آباد و ۴.۵ کیلومتر خط انتقال)، آب اندازی شبکه جلدیان_سروکانی، شبکه کرم آباد، بهره برداری از ۱۶۰۰ واحد مسکونی زلزله زده شهری و روستایی خوی، اتمام ۲۵۲۲ جایگاه دامی، افتتاح بیمارستان نقده با ۲۰۷ تختخواب، بیمارستان اشنویه با ۸۵ تختخواب، بهره برداری از ۳ هزار واحد نهضت ملی مسکن از جمله این طرحها با اعتبار هزینه کرد ۱۳۰۵۵ میلیارد تومان است.
وی اظهار کرد: خوشبختانه طی سال مالی در جذب اعتبارات عملکرد مطلوبی داشتیم اما برخی دستگاههایی که اعتبار جذب نشده دارند، سریعتر اقدام به جذب اعتبارات کنند.
رهبردین با اشاره به بررسی وضعیت منطقه کشتارگاه ارومیه افزود: پس از بازدید، نیازهای منطقه مذکور احصا شد که احداث ۲ مدرسه ابتدایی و متوسطه، سالن ورزشی چند منظوره، آتش‌نشانی، مجتمع قضایی، مرکز جامع سلامت و کتابخانه از نیازهای احصا شده است که در صورت تصویب عملیات اجرایی این پروژه ها اجرایی می شود.
انتهای پیام/
فاز دوم انتقال آب کانی سیب به دریاچه ارومیه خردادماه به بهره‌برداری می‌رسد نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار