کنعانی در واکنش به حملات شب گذشته آمریکا و انگلیس به یمن:

جامعه جهانی و کشورهای اسلامی به وظایف قانونی خود در حمایت از یمن عمل کنند

1403/03/11 - 13:03 - کد خبر: 114055 نسخه چاپی

نصر: سخنگوی وزارت امور خارجه از جامعه جهانی و مجامع بین‌المللی و نیز کشورهای اسلامی خواست تا به وظایف قانونی و انسانی خود نسبت به حمایت از مردم مظلوم یمن و مخالفت با اقدامات تحریک‌آمیز و ماجراجویانه آمریکا و انگلیس در منطقه عمل کنند.

به گزارش نصر، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه حملات شب گذشته آمریکا و انگلیس به مناطقی در شهرهای صنعا و الحدیده یمن را که به شهادت و زخمی شدن ده ها نفر منجر شد، شدیدا محکوم کرد.
کنعانی گفت: حمله متجاوزانه آمریکا و انگلیس به یمن و هدف قرار دادن شهروندان و غیرنظامیان، همزمان با تداوم حمایت نامحدود این دو کشور از استمرار جنایات جنگی و نسل‌کُشی رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه و نیز منطقه رفح، با هدف گسترش ناامنی در منطقه و ممانعت از حمایت شرافتمندانه مردم و دولت نجات ملی یمن از ملت مظلوم فلسطین صورت می‌گیرد.
وی تداوم نقض حاکمیت و تمامیت سرزمینی یمن و حمله به شهروندان این کشور را مصداق روشن نقض قوانین و مقررات بین‌المللی و نیز نقض حقوق بشر دانست و ادامه داد: دولت های متجاوز آمریکا و انگلیس مسئول پیامدهای این جنایات علیه مردم یمن هستند.
سخنگوی وزارت امور خارجه از جامعه جهانی و مجامع بین‌المللی و نیز کشورهای اسلامی خواست تا به وظایف قانونی و انسانی خود نسبت به حمایت از مردم مظلوم یمن و مخالفت با اقدامات تحریک‌آمیز و ماجراجویانه آمریکا و انگلیس در منطقه عمل کنند.
کنعانی در پایان شهادت جمعی از شهروندان یمنی در نتیجه این حملات ناجوانمردانه را به دولت نجات ملی و ملت یمن خاصه خانواده‌های شهدا تسلیت گفت و برای مجروحان سلامتی و شفای عاجل مسئلت کرد.
انتهای پیام/
جامعه جهانی و کشورهای اسلامی به وظایف قانونی خود در حمایت از یمن عمل کنند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار