خبر/

برگزاری نشست مجمع ناظران مردمی دیوان محاسبات در تبریز

1403/03/10 - 23:40 - کد خبر: 114050 نسخه چاپی

نصر: نشست مجمع ناظران مردمی دیوان محاسبات استان‌های شمال غرب کشور در تبریز برگزار شد.

به گزارش نصر، در نشست مجمع ناظران مردمی دیوان محاسبات یکصد نفر از ناظران دیوان محاسبات از استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان با برنامه‌ها و رویکرد‌های این نهاد آشنا شدند.
این مجمع در راستای مردمی سازی نظارت در دیوان محاسبات با هدف افزایش کارایی این نهاد نظارتی و ارتقای سلامت نظام اداری به منظور صیانت از بیت المال راه اندازی شده است.
سرپرست استانداری آذربایجان شرقی در این نشست با اشاره به شعار دولت سیزدهم مبنی بر دولت مردمی و ایران قوی تحقق این شعار را در گرو نظارت مردم بر تمام امور کشور دانست و گفت: هر جا که مردم وارد شده اند بسیاری از گره‌های کشور گشوده شده است.
تراب محمدی نقش بی‌بدیل دیوان محاسبات در انضباط مالی دستگاه‌های اجرایی و سامان‌دهی اداری کشور را یادآور شد و افزود: نظارت فراگیر در حوزه وظایف دیوان محاسبات نیازمند همیاری و مشارکت مردم است و ناظران مردمی می‌توانند در نظم دادن به مسائل کشور نقش اساسی ایفا کنند.
دبیرکل مجمع ناظرین مردمی دیوان محاسبات کشور هم با بیان اینکه طرح استفاده از نیرو‌های مردمی برای نظارت در دیوان محاسبات از آذرماه پارسال در کشور آغاز شده و بیش از ۹۰ درصد استان‌های کشور تاکنون در این زمینه فعال شده اند نظارت‌های دقیق و صحیح را موجب تقویت انقلاب اسلامی و گره گشایی از مشکلات مردم دانست.
موسوی رسمیت گروه‌های مردمی، دسترسی به اطلاعات و داده‌ها و ضمانت اجرایی پیگیری‌ها را چالش‌های اصلی نظارت مردمی برشمرد و گفت: این چالش‌ها در دیوان محاسبات قابلیت تحقق دارد.
انتهای پیام/
برگزاری نشست مجمع ناظران مردمی دیوان محاسبات در تبریز نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار