موتور یک هواپیمای جت در فرودگاه آمستردام یک نفر را بلعید

1403/03/10 - 14:07 - کد خبر: 114030 نسخه چاپی

نصر: در فرودگاه اسخیپول آمستردام، فردی توسط یک هواپیمای جت کە آمادە پرواز بود، به درون موتور کشیده شد و جان داد.

به گزارش نصر، وزیر زیرساخت‌های هلند گفتە کە شوکە شدە است. شماری از مسافران کە شاهد این صحنە مرگبار بودەاند تحت مراقبت هستند. 
بر ا‌ساس گزارش رسانه‌های هلند، شرکت هواپیمایی کاال‌ام هلند، اعلام کردە کە این هواپیما در حال برخاستن بە مقصد بیلوند در دانمارک بودە کە این حادثه رخ دادە است. 
این شرکت هواپیمایی هیچ اطلاعاتی در مورد فرد قربانی ارائە ندادە است و معلوم نیست کە فرد قربانی یک مسافر بودە یا کارمند فرودگاه. 
پلیس مرزی هلند کە مسئولیت حراست از فرودگاه اسخیپول آمستردام را بر عهده دارد، می‌گوید کە مسافران از این هواپیما خارج شدەاند، ولی هنوز جزئیات این حادثە در دست بررسی است.
بسیاری از مسافران شاهد وقوع این صحنە دلخراش و مرگبار بودەاند، بە این دلیل توسط اورژانس اجتماعی تحت مراقبت هستند.
مارک هاربرز، وزیر زیرساخت‌های هلند نیز بە این حادثه واکنش نشان دادە است و گفتە کە از شنیدن این حادثە شوکە شدە است. او در پستی در شبکه اکس نوشتە است: «به بستگان قربانی و شاهدان حادثه تسلیت می‌گویم».
 انتهای پیام/
رسانه‌های محلی گزارش دادەاند کە این هواپیما از تولیدات شرکت هواپیمایی Embraer است و مالکیت ایرلاین KLM Cityhopper بودە است. این هواپیمای کوتاه برد قادر بە حمل ٨٨ تا ١٣٢ مسافر است.


هنوز مشخص نیست کە چند نفر در این هواپیما حضور داشتەاند یا شاید این صحنە مرگبار بودەاند. تلویزیون هلند تصاویری منتشر کردە کە حضور ماشین‌های آتش‌نشانی و آمبولانس‌ها در کنار هواپیما را نشان می‌دهد.
موتور یک هواپیمای جت در فرودگاه آمستردام یک نفر را بلعید خبرگزاری عصرایران

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار