حاشیه جلسه دولت/

خاندوزی بیان کرد: مصوبات مهم هیات دولت برای دانشجویان سربازی نرفته

1403/03/09 - 14:56 - کد خبر: 113976 نسخه چاپی

نصر: وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: بر اساس مصوبات دولت فضای بازی برای ورود دانشجویان به بازار کار در زمینه گردشگری فراهم شد.

به گزارش نصر، سیداحسان خاندوزی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اجرای حکم قانون تسهیل و بهبود محیط کسب و کار که براساس آن دولت مکلف شده بود که شرایط غیرضرور و سخت برای کسب و کار را بردارد، امروز در هیات دولت کلید خورد. اولین مصوبه هیات دولت در مورد حذف شرایط سخت و غیر ضرور بود و  ۱۵ مورد از مصوبات دولت های قبل از جمله در مورد مجوزهای دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، حداقل سن، مدرک تحصیلی، سابقه، مساحت دفتر، عبارت محل مناسب که می توانست مانع ایجاد کند، حذف شد. برای مجوزهای راهنمای گردشگری نیز حداقل سن و سابقه حذف شد.
خاندوزی تصریح کرد: برای دانشجویانی که هنوز سربازی نرفتند و معافیت تحصیلی دارند،  مصوباتی داشتیم و همه مجوزهای کسب و کاری که منوط به پایان خدمت بود، لغو شد و فضای بسیار بازی برای ورود دانشجویان به بازار کار فراهم شد.
وزیر اقتصاد در ادامه خاطرنشان کرد: در دو سری مجموعه دیگری از مصوبات  دولت‌های گذشته آماده شده است که پس از اینکه مراحل بررسی خود را در کمیسیون‌های تخصصی طی کرد، به صحن هیات وزیران می‌آید تا سه مجموعه از مقررات زائد کسب و کار را حذف کنیم.
انتهای پیام/
خاندوزی بیان کرد: مصوبات مهم هیات دولت برای دانشجویان سربازی نرفته خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار